Vebinārs “Iekļaujoša valoda“

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA), atbalstot darba ar jaunatni attīstību,  organizēs astoņu vebināru ciklu “Darbs ar jaunatni šodien un rīt”. Tajā tiks sniegta noderīga informācija darbā ar jaunatni iesaistītajiem. Vebināri norisināsies laikā no janvāra līdz maijam, katru otro trešdienu plkst.10.30 -12.00. Dalībai vebināros nepieciešams iepriekš reģistrēties.

Otrais vebinārs “Iekļaujoša valoda” notiks 8.februārī plkst. 10.30 – 12.00

Iekļaujošas sabiedrības veidošana ir viens no aktuālajiem Eiropas jaunatnes mērķiem, kā arī viena no nacionāla līmeņa prioritātēm darbā ar jaunatni.  Būtisks pamats veiksmīgai iekļaujošas vides veidošanai ir iekļaujoša valoda – turklāt tās lietošana neprasa papildu resursus. Vebinārs sniegs nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai apzināti un mērķtiecīgi veicinātu iekļaušanu, izmantojot iekļaujošu valodu.

Vebinārā tiks aplūkotas šādas tēmas:
1) Kas ir iekļaujoša valoda un kādēļ tās lietošana ir būtiska;
2) Aktuālie termini, kurus lietot, saskaroties ar cilvēkiem no dažādām sociālajām grupām (piemēram, cilvēkiem ar invaliditāti, cilvēkiem, kuriem ir ekonomiski, ģeogrāfiski šķēršļi, kultūras atšķirības u.c.);
3 Kā pareizi izteikties bez aizskarošiem izteicieniem un cieņpilni.

Vebināru vadīs Lība Bērziņa – JSPA mācību vadītāja un iekļaušanas eksperte. Vebinārs tiek rīkots ilgtermiņa stratēģiskās partnerības (SPI Strategic Partnership on Inclusion) darbs ar jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem (Health and Disabilities) ietvaros.

Vebināram “Iekļaujoša valoda” iespējams reģistrēties šeit.

Dalīties
Translate »