Vebinārs “Aktualitātes jauniešu mentālās veselības jomā“

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA), atbalstot darba ar jaunatni attīstību,  organizēs astoņu vebināru ciklu “Darbs ar jaunatni šodien un rīt”. Tajā tiks sniegta noderīga informācija darbā ar jaunatni iesaistītajiem. Vebināri norisināsies laikā no janvāra līdz maijam, katru otro trešdienu plkst.10.30 -12.00. Dalībai vebināros nepieciešams iepriekš reģistrēties.

Pirmais vebinārs “Aktualitātes jauniešu mentālās veselības jomā notiks  25.janvārī plkst. 10.30 – 12.00.

Mentālās veselības jautājumi ir aktuāli dažādos vecuma posmos, tomēr jaunieši, saskaroties ar mentālās veselības grūtībām, ne vienmēr spēj rast personīgos vai ārējos resursus, lai grūtības pārvarētu. Jaunatnes darbinieks  ir viena no personām, pie kurām jaunieši vēršas, lai stāstītu par savu pašsajūtu, grūtībām un meklētu palīdzību vai atbalstu. Līdz ar to zināšanas un praktiskas iemaņas, kā uzsākt, uzturēt vai virzīt sarunu ar jaunieti būtu nepieciešamas jebkuram, kurš sadarbojas ar jauniešiem vai strādā jaunatnes jomā.

Vebinārā tiks aplūkotas šādas tēmas:
1)  Aktualitātes jauniešu mentālās veselības un labklājības jomā;
2) Riska un palīdzošie faktori, kas ietekmē jauniešu labklājību un mentālo veselību;
3) Jaunatnes darbinieku iesaiste – jauniešu iedrošināšana, izglītošana, atbalstīšana;
4) Kā reaģēt uz jauniešu pārņemtību ar pašdiagnostiku;
5) Resursi un palīdzības iespējas jauniešiem Latvijā.

Vebināru vadīs kognitīvi biheiviorālā terapeite, sertificēta klīniskā un veselības psiholoģe Inese Lapsiņa un JSPA mācību vadītāja un psiholoģe Nataļja Gudakovska.

Vebināram “Aktualitātes jauniešu mentālās veselības jomā” iespējams reģistrēties šeit.

Dalīties
Translate »