Starptautiskas mācības par “vienaudzis-vienaudzim” (peer to peer) pieeju

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina pieteikties starptautiskām mācībām “Peer to Peer to make it Clear” 17.-21.aprīlī Jūrmalā, Latvijā. Mācības būs 3 dienu pamatkurss par “vienaudzis-vienaudzim” (peer to peer) pieeju jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem, kuri ir ieinteresēti darboties jauniešu mentālās veselības jomā. Mācībām nepieciešams iepriekš pieteikties, līdz 14.martam aizpildot anketu SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

Mācību laikā būs iespēja uzzināt vairāk par “vienaudzis-vienaudzim” pieeju, dzirdēt pieredzes stāstus, kā arī apmeklēt vietējo jauniešu centru, lai uzzinātu vairāk par šīs pieejas izmantošanu darbā ar jauniešiem. Mācību dalībniekiem varēs uzzināt  arī par programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu iespējām un būs iespēja arī pašiem dalīties savā pieredzē.

Mācību mērķi:

  • Paplašināt jaunatnes darbinieku izpratni par “vienaudzis-vienaudzim” (peer to peer) pieejas izmantošanu jauniešu mentālās veselības jomā;
  • Jauniešu pozitīvas attieksmes veidošana un zināšanu pilnveide, lai tie spētu sniegt atbalstu saviem vienaudžiem mentālās veselības jomā;
  • Sniegt mācību dalībniekiem zināšanas par “vienaudzis-vienaudzim”(peer to peer) pieeju un rīkiem jauniešu mentālās veselības jomā;
  • Veicināt partnerību un starptautiskas sadarbības veidošanos starp dalībniekiem un  organizācijām, kuras darbojas jauniešu mentālās veselības un “vienaudzis-vienaudzim” pieejas jomā.

Mērķgrupa

Mācībām tiek aicināti pieteikties 2 pārstāvji no vienas organizācijas – jaunatnes jomā strādājošs speciālists (jaunatnes darbinieks, sociālais darbinieks, skolotājs, jauniešu projektu vadītājs) un aktīvs jaunietis vecumā no 16-20 gadiem, kuri ir ieinteresēti “vienaudzis-vienaudzim” pieejas apgūšanā jauniešu mentālās veselības jomā. Nav nepieciešama iepriekšēja pieredze darbā ar šo metodi. Abiem dalībniekiem ir jābūt labām angļu valodas zināšanām. Mācības notiks angļu valodā.

 

Mācību norises ilgums

Mācības notiks 3 pilnas dienas klātienē no 18.-20.aprīlim. Ierašanās mācību norises vietā un mācību atklāšana 17.aprīļa vakarā.

JSPA sedz izmitināšanas, ēdināšanas, mācību satura nodrošināšanas izdevumus mācību laikā. Mācību dalībniekiem pašiem ir jāparūpējas par nokļūšanu uz/no mācību norises vietas. Transporta izdevumus JSPA nesedz.

Pieteikšanās dalībai mācībās līdz 14.martam SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

Mācības tiek organizētas stratēgiskas partnerības “Mental Health in Youth Work”  ietvaros.

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļa vietnes sadaļā “SALTO resursu centrs”.

 

Jautājumu gadījumā par mācībām aicinām sazināties ar JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas vecāko projektu vadītāju Janu Priednieci, e-pasts: jana.priedniece@jaunatne.gov.lv, t.: 67356258.

Dalīties
Translate »