Partnerības veidošanas pasākums par jauniešu ar funkcionāliem traucējumiem iespējām programmās “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina organizāciju pārstāvjus līdz 21. septembrim pieteikties partnerības veidošanas pasākumam “Connect for Inclusion – Erasmus+ Youth and European Solidarity Corps – What’s in it for young people with disabilities?” par jauniešu ar funkcionāliem traucējumiem iespējām Eiropas Savienības programmu “Erasmus+” jaunatnes jomas un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektos. Pasākums no 13. līdz 17. novembrim notiks Kopenhāgenā, Dānijā.

Pasākuma mērķis ir sniegt dalībniekiem iespēju atrast partnerus starptautiskai sadarbībai, kas veicina jauniešu ar funkcionāliem traucējumiem iesaisti ES programmu “Erasmus+” jaunatnes jomā un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu veidos, iepazīt citu profesionāļu darbu, pieredzi, izaicinājumus un panākumus.

Šis partnerības veidošanas pasākums ir domāts dalībniekiem, kuri:

 • ir ieinteresēti organizēt un īstenot iekļaujošus starptautiskus jaunatnes jomas projektus, kas ir atvērti jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem;
 • strādā ar jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem un vēlētos iekļaut šos jauniešus starptautiskos projektos;
 • vēlas uzlabot starptautiskās iespējas jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī atbalstīt viņu aktīvu dalību starptautiskos projektos.

Pasākumā būs iespēja:

 • atrast partnerorganizācijas turpmākai starptautiskai sadarbībai;
 • saņemt informāciju par finansēšanas iespējām iekļaujošiem projektiem “Erasmus+” jaunatnes jomā un “Eiropas Solidaritātes korpuss”;
 • iepazīties ar realizētu iekļaujošu projektu labās prakses piemēriem;
 • veltīt laiku konkrētu starptautisku projektu ideju izstrādei ar jauniem partneriem;
 • saņemt atbalstu no koordinatoriem un nacionālo aģentūru darbiniekiem, kuri būs klāt, lai atbildētu uz Jūsu jautājumiem un sniegtu padomus.

Pieteikšanās

Pasākumam līdz 21. septembrim aicināti pieteikties organizāciju pārstāvji, kuri:

 • strādā ar jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem un ir atvērta sadarbībai ar citām organizācijām, kas strādā ar jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem, lai viņus iesaistītu starptautiskos jaunatnes projektos;
 • ir saņēmuši savas organizācijas atbalstu, lai piedalītos partnerības veidošanas pasākumā;
 • vēlas izstrādāt un īstenot iekļaujošus starptautiskus jaunatnes projektus programmā “Erasmus +” vai “Eiropas Solidaritātes korpuss”.
 • ir vismaz 18 gadus vecs/-a.

Pieteikuma anketa pieejama SALTO Resuru centra tīmekļvietnē. Gadījumā, ja ir nepieciešama ekrāna lasītājam draudzīga pieteikuma veidlapa vai rodas kādi citi jautājumi, lūdzu, sazinieties ar Tine Kondrup (e-pasts: tiko@ufm.dk).

Mācību norise

Dalībniekiem jāierodas Kopenhāgenā 13. novembrī pēcpusdienā (programma sākas plkst. 18.00) un jādodas prom 17. novembrī (jebkurā laikā). Dalībniekiem jāpiedalās visās pasākuma dienās un norisēs. Visas ēdienreizes un naktsmītne paredzētas no pirmdienas, 13. novembra, līdz piektdienai, 17. novembrim. Izmaksas segs ES programmas “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”.

Svarīga praktiska informācija par pasākumu

Pieejamība

Partnerības veidošanas pasākums ir iekļaujošs un pieejams visiem. Ja ir nepieciešams personīgais asistents vai pavadonis, pieejama telpa, zīmju valodas tulkojums vai cita veida atbalsts, tas tiks nodrošināts.

Lai organizatori pēc iespējas vairāk varētu atbalstīt potenciālos dalībniekus, pieteikuma veidlapā ir iekļauts jautājums par individuālajām vajadzībām. Tas nekādi neietekmē pieteikuma apstiprināšanu.

Valoda

Darba valoda šajā pasākumā ir angļu valoda. Starptautiskā zīmju valoda tiks nodrošināta pēc pieprasījuma.

Ceļošana

Ceļa izdevumus dalībniekiem no Latvijas sedz JSPA. Nepieciešamības gadījumā iespējams nodrošināt un segt pielāgotus pārvadājumus no Kopenhāgenas lidostas vai Kopenhāgenas Centrālās stacijas uz norises vietu. Detalizētāka informācija par ceļojuma vadlīnijām tiks sniegta apstiprinātajiem pasākuma dalībniekiem.

Izmitināšana

Partnerības veidošanas pasākums notiks viesnīcā “Scandic Sydhavnen” Kopenhāgenā. Konferenču zona, kā arī viesnīcas teritorija ir pieejama (istabas, lifts, labierīcības). Ja tiek plānots personīgais asistents, ir iespējams rezervēt un segt papildu izmitināšanas izmaksas.

Ēdienreizes

Norises vieta piedāvā brokastu bufeti. Pusdienām un vakariņām tiks piedāvāta vai nu bufete, vai divu ēdienu maltīte. Tiks respektēta visu dalībnieku diēta un pārtikas alerģijas, tāpēc apstiprinātajiem dalībniekiem pirms pasākuma tiks lūgts sniegt informāciju par uztura vajadzībām.

Radās jautājumi?

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļa vietnes sadaļā “SALTO resursu centrs”.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatori Katrīnu Vītolu (e-pasts: katrina.vitola@jaunatne.gov.lv).

Dalīties
Translate »