Mācību kurss “ON-OFF – tiešsaistes un bezsaistes rīki jaunatnes darbam”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina līdz 25. septembrim pieteikties mācību kursam “ON-OFF – tiešsaistes un bezsaistes rīki jaunatnes darbam”, kas norisināsies no 3. līdz 6. novembrim Bratislavā, Slovākijā.

Digitālie rīki ir tikai viens no aspektiem, kas ir ciešā sasaistē ar digitālo jaunatnes darbu. Droša interneta vide, sociālie tīkli, mākslīgais intelekts, u.c. ir tikai daži no aspektiem ar ko mūsdienu jaunieši savā ikdienā saskaras arvien biežāk. Mācību kurss tika radīts kā iniciatīva Covid-19 pandēmijas sākumposmā kā nacionāla līmeņa apmācības skolotājiem un jaunatnes darbiniekiem Slovākijā, taču nu jau divu gadu periodā ir īstenoti vairāk kā 15 mācību kursi.

Mācību kursa galvenais fokuss būs dažādi digitālie rīki, to funkcionalitāte, pielietojums un sinerģija ar klātienes vidi jaunatnes darbā, kā arī tiks akcentētas tādas tēmas kā digitālais jaunatnes darbs un “gamification” gan tiešsaistes, gan klātienes formātos.

Mācību kursa mērķi ir:

  • Iepazīstināt ar dažādiem tiešsaistes rīkiem un to funkcionalitāti (Kahoot, Mentimeter, Prezi, Google Suite, Canva, Adobe Expres, Videoscribe, Miro, u.c.).
  • Parādīt iespējamo sinerģiju starp dažādiem rīkiem – kā tie var viens otru aizvietot, papildināt un tikt iekļauti digitālajā jaunatnes darbā.
  • Iepazīstināt ar “gamification” un tiešsaistes izlaušanās istabām un šo rīku pielietošanu digitālajā jaunatnes darbā.
  • Pastāstīt par digitālo jaunatnes darbu, tā mērķiem, pamatprincipiem un lomu mūsdienu pasaulē.
  • Nodrošināt iespēju jaunu kontaktu iegūšanai.

Mācību kursam aicināti pieteikties jaunatnes darbinieki un līderi, jaunatnes projektu vadītāji un īstenotāji, kā arī jaunatnes treneri.

Mācību dalībnieku profils:

  • interesējas par to, kā savu ikdienas darbu padarīt efektīvāku un atraktīvāku, pielietojot dažādus digitālos rīkus;
  • ir vēlme iegūt jaunas zināšanas par digitālo pasauli;
  • ir interese iepazīties ar līdzīgi domājošām organizācijām.

Plašāka informācija un pieteikšanās anketa (aizpildāma līdz 25. septembrim) pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

 

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatori Kristīnu Kļimoviču (e-pasts: kristina.klimovica@jaunatne.gov.lv).

Dalīties
Translate »