Mācību kurss Īslandē “Skaties augšup! Kritiskā domāšana jaunatnes darbā”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina līdz 2022. gada 5. decembrim pieteikties mācību kursam “Skaties augšup! Kritiskā domāšana jaunatnes darbā”, kas notiks no 2023. gada 31. janvāra līdz 5. februārim Īslandē.

Mācības ir paredzētas, lai veicinātu jaunatnes darbinieku kritiskās domāšanas izaugsmi un sniegtu viņiem jaunas zināšanas un metodes, ko pielietot ikdienas darbā ar jaunatni. Tajā pašā laikā ir svarīgi kritiski domāt par organizācijām vai neformālām grupām, ar kurām strādā jaunatnes darbinieki, un apsvērt, kā šo darbu var uzlabot.Mūsdienu ātri mainīgajā un ar informāciju un notikumiem pārsātinātajā pasaulē arī jaunatnes darbiniekiem ir jābūt spējīgiem ātri pielāgoties situācijai, tādēļ šī mācību kursa ietvaros tik likts uzsvars uz kritiskas domāšanas aspektu dažādos griezumos – kritiska domāšana gan par sevi kā indivīdu, gan par sabiedrību, kurā dzīvojam.

Mācību kursa mērķi ir:

  • izstrādāt vienotu izpratni par kritisko domāšanu kā koncepciju un rīku jaunatnes darbā;
  • uzlabot dalībnieku kritiskās domāšanas prasmes;
  • iemācīties, kā novadīt kritiskas domāšanas mācību procesu jauniešu vidū;
  • izveidot platformu dažādu rīku, resursu un labās prakses piemēru apmaiņai.

Mācību kursam aicināti pieteikties jaunatnes darbinieki un līderi, kā arī jaunatnes projektu vadītāji un īstenotāji, kas:

  • ikdienā strādā ar jauniešiem, ir ieinteresēti mācību tematā un ir atvērti dalīties savā pieredzē;
  • pēc mācību kursa noslēguma apņemas dalīties iegūtajās zināšanās un prasmēs ar jauniešiem;
  • labi pārvalda angļu valodu;
  • vēlas turpināt izzināt šo tematu arī pēc mācību kursa.

Mācību kursa metodoloģijas pamatā tiks izmantotas neformālās izglītības metodes ar mērķi nodrošināt dalībniekiem iekļaujošu vidi tēmas izzināšanai.

Pieteikšanās un dalības maksa:

Dalība mācībās ir bezmaksas, taču dalībniekiem pašiem jāsedz līdzmaksājums EUR 28,46 apmērā. Uzturēšanās, ēdināšanas, ceļa un apdrošināšanas izmaksas sedz mācības organizējošā aģentūra (Somijas nacionāla aģentūra) un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Plašāka informācija un pieteikšanās anketa (aizpildāma līdz 05.decembrim) pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

 

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļa vietnes sadaļā “SALTO resursu centrs”.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatori Kristīnu Kļimoviču (e-pasts: kristina.klimovica@jaunatne.gov.lv).

 

Informējam, ka šī pasākuma laikā ir iespējama fotografēšana un filmēšana, kā arī audio un tiešraižu ierakstu veikšana. Lai iepazītos ar informāciju par personas datu apstrādi JSPA, aicinām ieskatīties tīmekļa vietnes sadaļā “Privātuma politika”.

Dalīties
Translate »