Mācības “TOSCA” organizācijām, kas īsteno brīvprātīgā darba projektus programmā “Eiropas Solidaritātes korpuss”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina pieteikties starptautiskām tiešsaistes mācībām “TOSCA” , kas paredzētas organizācijām, kas īsteno brīvprātīgā darba projektus Eiropas Savienības (ES) programmā “Eiropas Solidaritātes korpuss”. Mācības norisināsies no 23. novembra līdz 29 .novembrim tiešsaistē. Iepriekš nepieciešams reģistrēties, līdz 30. oktobrim aizpildot pieteikuma anketu SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

Tiešsaistes mācību mērķis ir atbalstīt un celt to organizāciju kapacitāti, kas aktīvi iesaistās programmā “Eiropas Solidaritātes korpuss”, īstenojot brīvprātīgā darba projektus.

Tiešsaistes mācības piedāvā:

  • veicināt izpratni un apņemšanos ievērot programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” kvalitātes pamatkritērijus;
  • veidot zināšanas par to, kā izstrādāt un īstenot programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektus, lai nodrošinātu to kvalitāti;
  • sniegt atbalstu par to, kā programma darbojas formāli: iespējas, vadlīnijas, struktūras, prioritātes, noteikumi un procedūras;
  • nodrošināt dalībniekiem un to pārstāvētajām organizācijām vietu, lai izteiktu aktuālas problēmas un vajadzības, un, ja iespējams, piedāvāt atbalstu;
  • veicināt atbalstošas kopienas izveidi programmā “Eiropas Solidaritātes korpuss” iesaistītajām organizācijām.

Tiešsaistes mācību norise

Mācības sastāvēs no individuāla un grupu darba. Mācību uzdevumi tiks sadalīti pa 5 dienām: asinhronās aktivitātes, kas izvietotas Moodle platformā “HOP”, un sinhronās (reāllaika) sapulces tiešsaistes platformā Zoom (4 obligātas sesijas un 1 izvēles sesija, kas atvērta arī citiem organizācijas dalībniekiem):

  • 23.11.2023. plkst. 14.00-17.30 (pēc Latvijas laika);
  • 24.11.2023. plkst. 14.00-17.30 (pēc Latvijas laika);
  • 27.11.2023. plkst. 11.00-14.30 (pēc Latvijas laika);
  • 28.11.2023. plkst. 11.00-14.30 (pēc Latvijas laika);
  • 29.11.2023. plkst. 11.00-14.30 (pēc Latvijas laika);

Pēc tiešsaistes mācību pabeigšanas dalībnieki saņems Youthpass sertifikātu. Dalība tiešsaistes mācībās ir bez maksas. Darba valoda – angļu.

Mācības organizē Austrijas valsts aģentūra “OeAD-GmbH”.

Pieteikšanās

Mācībām aicinām pieteikties jaunatnes darbiniekus, jaunatnes lietu speciālistus, jaunatnes projektu vadītājus, brīvprātīgo mentorus, kas strādā ar brīvprātīgā darba projektiem programmā “Eiropas Solidaritātes korpuss”.

Pieteikšanās (līdz 30. oktobrim), kā arī vairāk informācijas par mācībām (t.sk., mācību programmu) pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

Radās jautājumi?

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļa vietnes sadaļā “SALTO resursu centrs”.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu vadītāju Agiju Lāci, e-pasts: agija.lace@jaunatne.gov.lv, tālr. +371  67358064.

Dalīties
Translate »