Brīvprātīgā darba un solidaritātes aktivitātes nedzirdīgām vai vājdzirdīgām personām

Brivpratiga darba un solidaritates aktivitates nedzirdigam vai vajdzirdigam personam

Partnerību veidošanas aktivitāte – iespēju apzināšanas un sadarbību veicināšanas pasākums “Brīvprātīgā darba un solidaritātes  aktivitātes nedzirdīgām vai vājdzirdīgām personām” notiks no 2021. gada 28. septembra līdz 1. oktobrim Vācijā, Berlīnē.

Sadarbību veicināšanas aktivitātes ietvaros tās dalībnieki varēs apzināt iespējas nedzirdīgo un vājdzirdīgo jauniešu iesaistīšanai brīvprātīgā darba un solidaritātes projektos, izmantojot programmu “Eiropas Solidaritātes korpuss” kā rīku programmas ietvaros, jaunatnes darbā un sabiedrībā iedrošināt un atbalstīt jauniešu sociālu iekļaušanu.

Partnerību veidošanas aktivitāte ir viens no 3 posmiem plašākā informatīvā atbalsta konceptā:

 1. posms: Informatīvs programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” pasākums, ko organizē nacionālā aģentūra (Latvijā – JSPA. JSPA īstenoti informatīvi programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” pasākumu ieraksti pieejami tiešsaistē https://youtu.be/bqCj16gngVo);
 2. posms: partnerību veidošanas aktivitāte Berlīnē;
 3. posms: konsultēšanas un atgriezeniskās saites posms, kura ietvaros organizācijas, kas piedalījušās partnerību veidošanas aktivitātē saņems atbalstu no nacionālās aģentūras (Latvijā – JSPA), lai attīstītu ideju kvalitatīva projektu pieteikuma izstrādei un iesniegšanai tuvākajā projektu konkursā.

Partnerības veidošanas aktivitātē aicināti piedalīties:

 • Projektu koordinatori un pārstāvji no starptautiskām jaunatnes organizācijām;
 • Projektu koordinatori un pārstāvji no organizācijām, kas strādā ar nedzirdīgiem un vājdzirdīgiem jauniešiem;
 • Citas organizācijas, kas ir ieinteresētas iekļaujošā jaunatnes darbā ar nedzirdīgiem un vājdzirdīgiem jauniešiem.

Darba valoda – angļu valoda, papildināta ar starptautisku zīmju valodas interpretāciju. Nepieciešamības gadījumā pasākumu iespējams apmeklēt ar papildu pavadošo personu.


Kā pieteikties?

Pieteikties mācībām iespējams līdz 2021. gada 16. maijam SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē:

https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/volunteering-and-solidarity-activities-with-deaf-and-hard-of-hearing-persons-exploring-european-project-possibilities-and-building-up-networks.9280/

Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsiet paroli un varēsiet aizpildīt pieteikuma anketu.

 • Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem.
 • Visas izmaksas tiks segtas no programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” finanšu  līdzekļiem, dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28.46 euro apmērā. Ar mācībām apstiprinātajiem dalībniekiem tiek noslēgts līgums par dalību pasākumā, pēc līdzfinansējuma segšanas aģentūra iegādājas avio biļetes.

Lai nodrošinātu programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešu programmas aktivitātēs, pēc mācībām dalībnieks apņemas:

 • kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
 • nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
 • sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).

Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu!

 

Papildu informācija:

Laura Reisele

JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatore

Tālr.: +371 67358061

laura.reisele[at]jaunatne.gov.lv

Dalīties
Translate »