Pasākums “iESpēju Eiropa: ceļo un izzini”

Pasākuma “iESpēju Eiropa: ceļo un izzini” laikā būs iespējams vairāk uzzināt par Latvijas jauniešu aktīvi izmantoto programmu DiscoverEU un jauno iekļaujošo iniciatīvu jauniešiem ar ierobežotām iespējām šīs programmas ietvaros. Savukārt, ceļotāja,  bloga mugursoma.lv un grāmatu “Nekaunīgais pingvīns” un “Uz Aļasku un atpakaļ” autore Zane Eniņa stāstīs par savu pieredzi, apceļojot Eiropu un pasauli. Sarunu pēcpusdiena notiks Eiropas Savienības mājā 20. septembrī plkst. 16.00–18.00 ES mājas 1. stāvā.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) Projektu vadības un uzraudzības daļas vadītāja Maija Kolberga par jauno iekļaujošo projektu iespēju programmā DiscoverEU: “Mūsdienās jauniešiem gan vietējā, gan starptautiskā arēnā tiek piedāvātas plašas iespējas mācīties, ceļot un gūt pieredzi, ko bieži izmanto aktīvie un motivētie jaunieši. Savukārt jaunieši ar ierobežotām iespējām nereti vai nu nezina par šīm iespējām, vai tiem nepietiek drosmes konkurēt ar vienaudžiem. Lai to novērstu, Eiropas Komisija ir izveidojusi atsevišķu projektu veidu tieši jauniešu ar ierobežotām iespējām atbalstam, tādējādi sniedzot iespēju jauniešiem ar ierobežotām iespējām doties ārpus savas valsts robežām, paplašināt redzesloku, iepazīt Eiropas kultūru un citu valstu jauniešus, kā arī gūt praktisku pieredzi ceļojuma plānošanā un organizēšanā. Aicinu organizācijas un pašvaldību iestādes, kuru redzeslokā ir jaunieši ar invaliditāti, veselības problēmām, sociālajiem vai ekonomiskajiem šķēršļiem, izmantot iespēju izstrādāt un iesniegt projektu, lai šiem jauniešiem atvērtu logu uz Eiropu.”

DiscoverEU programmas ietvaros šāds projektu konkurss notiek pirmo reizi. Projekti iesniedzami līdz šī gada 4. oktobrim. Ikviens var iegūt plašāku informāciju par projektu pieteikumu izstrādi, izmantojot JSPA sniegto atbalstu:https://jaunatne.gov.lv/par-agenturu/programmas-projekti/erasmus/discovereu-ieklausanas-projekti/.

Pasākuma “iESpēju Eiropa: ceļo un izzini” laikā JSPA par jauno iniciatīvu stāstīs no 16.00 līdz 16.40. Savukārt no 16.50 līdz 17.50 ES mājas apmeklētāji varēs ieklausīties iedvesmas stāstā: “Ar mugursomu pasaulē!”, ko klātesošajiem stāstīs Zane Eniņa. “Es domāju, ka šodien nav viegli būt jaunietim, tomēr vienā aspektā es viņus apskaužu – nekad iepriekš nav bijis tik viegli ceļot un iepazīt pasauli. Mūsdienu tehnoloģijas un programmas ir pārvērtušas ceļošanu no ekskluzīvas iespējas par ikvienam pieejamu nodarbi, tāpēc atliek vien izzināt iespējas, saņemt drosmi doties ceļā!” par jauniešiem un ceļošanu saka Zane Eniņa.

Atgādinām – Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā īsteno kampaņu  „Acis vaļā”, lai informētu jauniešus par Eiropas Savienības finansēto projektu iespējām un daudzveidību. Ikvienu, kurš piedalījies vai pašlaik darbojas kādā ES finansētā jaunatnes projektā, aicinām piedalīties izaicinājumā un sociālajos medijos dalīties savā pieredzē un laimēt portatīvo datoru! Plašāka informācija pieejama šeit.

Aicinām sekot kampaņas #acisvaļā jaunumiem un citām ar Eiropu saistītām aktualitātēm Eiropas Komisijas pārstāvniecības sociālo mediju kontos Instagram un Facebook – @EiropasKomisija.

Dalīties
Translate »