Eiropas Valodu diena 2022

2022. gada 26. septembrī no plkst. 13.00 līdz 15.00 (pēc Latvijas laika) Eiropas Komisija organizē pasākumu par godu Eiropas Valodu dienai 2022. Eiropas Savienības dalībvalstīs šo dienu atzīmē jau kopš 2001. gada un tajā īpaša uzmanība tiek pievērsta Eiropas valodām, to apguvei un daudzveidībai. Šogad Eiropas Komisijas rīkotajā pasākumā, ar kuru tiek atzīmēts arī Eiropas Jaunatnes gads 2022, galvenā uzmanība tiks pievērsta jauniešiem.

Pasākuma laikā būs iespēja doties ceļojumā no Zviedrijas līdz Portugālei un no Igaunijas līdz Spānijai, lai diskutētu par valodu zinošām skolām un to, kā daudzvalodu klases un kopienu pasākumi veicina iekļaušanu. Jaunieši pastāstīs, kā viņi jūtas par valodām un kā tās ietekmē viņu dzīvi. Ņemot vērā lielo pārvietoto ukraiņu bērnu skaitu, pasākums dos iespēju diskutēt par atbalstu ukraiņu bēgļu iekļaušanai ES valstu izglītības sistēmās, īpašu uzmanību pievēršot integrācijai ar valodu apguves palīdzību.

Pasākumam iespējams sekot līdzi tiešsaistē Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē un “Erasmus+” Facebook lapā.

Diskusijas tiks tulkotas angļu, franču, vācu, itāļu, spāņu un čehu valodā.

 

Informējam, ka šī pasākuma laikā ir iespējama fotografēšana un filmēšana, kā arī audio un tiešraižu ierakstu veikšana. Lai iepazītos ar informāciju par personas datu apstrādi JSPA, aicinām ieskatīties tīmekļa vietnes sadaļā “Privātuma politika”.

Dalīties
Translate »