Projektu darbnīca par ES programmu iespējām “PROTI un DARI!” partneriem

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina pašvaldību darbiniekus, kas strādā ar jauniešiem NEET situācijā un bija iesaistīti projektā “PROTI un DARI!” un/vai plāno iesaistīties projektā “PROTI un DARI 2.0”, līdz 15. maija plkst. 17.00 pieteikties projektu darbnīcai par Eiropas Savienības (ES) programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” iespējām. Darbnīca notiks no 30. līdz 31. maijam klātienē Rīgā.

Darbnīcā plānots iepazīstināt dalībniekus ar ES programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” iespējām jauniešiem NEET situācijā un darbiniekiem, kas projekta “PROTI un DARI!” ietvaros sniedza vai “PROTI un DARI 2.0” ietvaros sniedz atbalstu jauniešiem NEET situācijā.

Šīs mācības būs lielisks pirmais solis ceļā uz ES programmu projektu iespēju izmantošanu – tajās varēsiet definēt savas vajadzības, kuras iespējams nodrošināt, īstenojot “Erasmus+” vai “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu, kā arī radīt vai uzsākt attīstīt projekta ideju vai tās ievirzi. Mācībās būs iespējams arī uzzināt vairāk par dažādām JSPA piedāvātām atbalsta iespējām, piemēram, nacionāla un starptautiska līmeņa mācībām, darbnīcām, pieredzes apmaiņas vizītēm, kuras izmantot, sagatavojot projekta pieteikumu iesniegšanas termiņam 2024. gada 1. oktobrī.

Mācību mērķi ir:

  • iepazīstināt dalībniekus ar ES programmu iespējām darbam ar jauniešiem NEET situācijā;
  • iepazīstināt dalībniekus ar JSPA mācību piedāvājumu un cita veida pieejamo atbalstu projekta pieteikuma sagatavošanai;
  • atbalstīt un motivēt mācību dalībniekus attīstīt projekta ideju un pieteikties citām atbilstošām JSPA mācībām pieteikuma sagatavošanai.

Divu dienu laikā mācību dalībniekiem būs iespēja:

  • iepazīt ES programmas un to prioritātes;
  • iepazīt dažādu ES programmu projektu veidu iespējas un priekšrocības;
  • aplūkot projektu iesniegšanas un īstenošanas nosacījumus;
  • savstarpēji dalīties pieredzē par darbu ar jauniešiem NEET situācijā;
  • uzzināt vairāk par JSPA pieejamo atbalstu;
  • definēt savas vajadzības, kuras iespējams nodrošināt, īstenojot ES jaunatnes programmu projektu;
  • radīt projektu idejas vai virzienus ideju attīstīšanai.

Pieteikšanās mācībām

Mācības ir bez maksas un notiks latviešu valodā. Dalībniekam jāpiedalās abās mācību dienās! Lūdzam rēķināties, ka pirmā mācību diena noslēgsies pēc vakariņām, ap plkst. 20.00.

Pieteikšanās mācībām iespējama līdz 15. maijam, aizpildot anketu. Rezultāti par dalību mācībās tiks paziņoti katram personīgi, informējot uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi.

Dalībniekiem tiks nodrošināta bezmaksas ēdināšana un naktsmītnes (divvietīgi viesnīcas numuriņi), kā arī visi nepieciešamie mācību materiāli, bet ceļa izdevumi līdz norises vietai jāsedz pašiem.

Konkrēta mācību norises vieta Rīgā tiks paziņota apstiprinātajiem dalībniekiem. Mācību norises vieta ir pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Lūdzu, pieteikuma anketā norādiet savas pieejamības un piekļūstamības vajadzības, tostarp arī alerģijas, pārtikas nepanesību u.c. faktorus, ko pasākuma organizatoriem vajadzētu ņemt vērā, lai komandas dalība mācībās būtu pilnvērtīga un patīkama!

Plašāka informācija par ES programmu projektu veidiem pieejama JSPA tīmekļvietnes sadaļā “Visi projekti jauniešiem”.

Radās jautājumi?

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatori Leldi Vaivodi (tālr.: +371 67356247, e-pasts: Lelde.Vaivode@jaunatne.gov.lv).

Dalīties
Translate »