Mācības par darbu ar jaunatni attālākos lauku reģionos

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina līdz 18.jūlijam pieteikties mācību apmeklējumam par darbu ar jaunatni attālākos lauku reģionos, kas notiks Itālijā no 2024.gada 7.oktobra līdz 11.oktobrim.

Vai tu veic darbu ar jauniešiem attālākos lauku reģionos? Vai vēlies izzināt, kā programma “Erasmus+” var nodrošināt iekļaujošas iespējas jauniešiem tavā kopienā? Piesaki savu dalību mācību apmeklējumam, kurā varēsi gan iedziļināties izaicinājumos, ar ko saskaras jaunatnes darbinieki attālākos lauku reģionos, gan iepazīt veiksmīgas prakses, veicinot lauku jauniešu iekļaušanu.

Mācību apmeklējumā dalībnieki kopīgi iepazīs attālāku lauku reģionu Sardīnijas salas vidienē, kur jaunatnes organizācijas un jaunatnes darbinieki cenšas nodrošināt jauniešiem mācīšanās iespējas, izmantojot “Erasmus+” jaunatnes programmu resursus. Pasākums norisināsies Lakoni pilsētā laika posmā no 7. līdz 11.oktobrim.

Mācību apmeklējuma nolūks ir izzināt un analizēt jauniešu un jaunatnes organizāciju apstākļus attālākos lauku reģionos un izvērtēt, kādus risinājumus šķēršļiem, ar ko šīs grupas saskaras, piedāvā programma “Erasmus+”. Darbnīcās un citās interaktīvās neformālas izglītības mācību metodēs dalībnieki iepazīs vairākus gadījumus, kas ļaus labāk izprast, kā vietējās organizācijas atbalsta jauniešus ar ierobežotām iespējām attālākos lauku reģionos, kādi sarežģījumi šīs organizācijas piemeklē un kāda ir to pieredze Eiropas Jaunatnes programmās.

Mācību apmeklējuma mērķi ir:

  • palielināt lauku jauniešu un jaunatnes organizāciju (jo sevišķi jaunpienācēju) iesaisti Erasmus_ programmā;
  • veicināt izpratni par izaicinājumiem un stratēģijām lauku jauniešu iesaistei Eriopas jaunatnes programmu projektos;
  • atbalstīt un veicināt Eiropas jaunatnes programmu projektu izmantošanu lauku jauniešu iekļaušanai;
  • izcelt labās prakses piemērus darbā ar jauniešiem attālākos lauku reģionos, jo sevišķi projektu ietvaros;
  • palielināt organizāciju kapacitāti darbam starptautiskā līmenī;
  • veicināt partnerību veidošanos starp dalībniekiem, lai izstrādātu kopīgus Erasmus+ projektu pieteikumus.

Vairāk informācijas par mācību apmeklējumu SALTO resursu centra tīmekļvietnē. Mācībām aicināti pieteikties jaunatnes darbinieki, jaunatnes organizāciju vai neformālu jauniešu grupu pārstāvji no attālākiem lauku reģioniem, kā arī sociālie darbinieki citi un pašvaldību pārstāvji, kas strādā ar jauniešiem laukos. Lai dalībnieki no apmeklējuma iegūtu maksimāli daudz, tiem nepieciešamas labas angļu valodas zināšanas.

Dalībniekiem pasākuma norises vietā nepieciešams ierasties 7.oktobrī. Došanās prom plānota 11.oktobrī. Dalībniekiem jāpiedalās visās mācību dienās.

Mācību apmeklējums tiek rīkots ilgtermiņa stratēģiskās partnerības (SPI Strategic Partnership on Inclusion) darbs ar jauniešiem attālākos lauku reģionos (Rural) virziena ietvaros.

Pieteikšanās un dalības maksa

Dalība mācībās ir bez maksas, taču dalībniekiem pašiem jāsedz līdzmaksājums EUR 28,46 apmērā. Uzturēšanās, ēdināšanas, ceļa un apdrošināšanas izmaksas sedz mācības organizējošā aģentūra (Somijas Nacionālā izglītības aģentūra (Finnish National Agency for Education (EDUFI)) un Somijas jauniešu domju savienība (The Union of Local Youth Councils in Finland (Nuva ry)) un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Plašāka informācija un pieteikšanās anketa (aizpildāma līdz 18. jūlijam) pieejama SALTO Resursu centra tīmekļvietnē.

Radās jautājumi?

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļa vietnes sadaļā “SALTO resursu centrs”.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas vecāko projektu vadītāju Leldi Vaivodi (e-pasts: lelde.vaivode@jaunatne.gov.lv).

Dalīties
Translate »