Starptautisks pasākums “Hop on the train of Europe”

80 jaunieši dosies braucienā ar vilcienu no Rīgas uz Valgu Igaunijā, lai atzīmētu Eiropas Jaunatnes nedēļu. Piesakies pasākumam “Hop on the train of Europe” un esi viens no viņiem! Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) un Eiropas informācijas tīkls Eurodesk aicina jauniešus pievienoties Eiropas Jaunatnes nedēļas svinībām, 19. un 20. aprīlī piedaloties starptautiskā pasākumā “Hop on the train of Europe”.

Pasākuma pirmā daļa piektdien, 19. aprīļa vakarā, no plkst. 17.30 notiks vilcienā Rīga-Valga, kur atsevišķā vagonā 80 jaunieši iesaistīsies aktivitātēs par pilsonisko līdzdalību, Eiropas Parlamenta vēlēšanām un jauniešu mobilitātes iespējām Eiropā.

Otrajā dienā, 20. aprīlī pasākumam pievienosies Igaunijas jaunieši, kuri ar vilcienu Valgā ieradīsies no Tartu. Robežpilsētās Valkā un Valgā dažādās norises vietās (Kultūras centrā, muzejā, bibliotēkā, Jauniešu centros u.c. vietās) plānotas aktivitātes jauniešu līdzdalības veicināšanai, kuras organizēs gan jaunieši, gan jaunatnes organizācijas un profesionāli neformālās izglītības mācību vadītāji.

Pirmās dienas aktivitātes plānotas latviešu valodā, bet otrā diena – angļu valodā.

Pieteikties aicināti jaunieši vecumā no 16*-30 gadiem, kuri vēlas:

  • izprast līdzdalības pamatprincipus un līdzdarboties lēmumu pieņemšanā skolas, pašvaldības, nacionālā vai starptautiskā līmenī;
  • uzzināt vairāk par jauniešu iespējām programmās “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”;
  • izzināt Eiropas Parlamenta vēlēšanu tematiku;
  • uzlabot savas angļu valodas prasmes, komunicējot ar vienaudžiem no Igaunijas.

Par pasākumu

Pasākuma “Hop on the train of Europe” mērķis ir vairot jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanā, iesaistoties savas nākotnes veidošanā reģionālā, nacionālā un starptautiskā līmenī, kā arī veicināt jauniešu līdzdalību Eiropas Parlamenta vēlēšanās un Eiropas jaunatnes programmās “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”.

Pieteikšanās

Lai piedalītos pasākumā “Hop on the train of Europe”, līdz 2024. gada 9. aprīlim (ieskaitot) nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu. Vietu skaits pasākumā ir ierobežots! Rezultāti tiks paziņoti visiem personīgi pēc 10. aprīļa, par to informējot uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi.

Tāpat jauniešiem, kuri vēlas pieteikties arī pasākuma “Hop on the train of Europe” organizatoru komandā, to iespējams izdarīt šeit!

Svarīga informācija!

Dalībniekiem pasākumā jāpiedalās abas dienas. Izņēmums ir jaunieši no Valkas novada, kuri var piedalīties pasākumā vai nu abas dienas (ar izbraukšanu ar vilcienu no Rīgas), vai tikai pasākuma otrajā dienā – 20. aprīlī.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Nakšņošanas, ēdināšanas, vilciena Rīga-Valga-Rīga un mācību organizatoriskās izmaksas sedz JSPA. Dalībniekiem pašiem jāsedz tikai transporta izdevumi nokļūšanai uz/no Rīgas Centrālās stacijas uz savu dzīvesvietu, kā arī jāņem līdzi guļammaiss nakšņošanai uz matračiem jauniešu centrā.

Par Eiropas Jaunatnes nedēļu

Eiropas Jaunatnes nedēļa ir Eiropas Komisijas pasākums, kas tiek rīkots reizi divos gados un 2024. gadā tā Latvijā un citviet Eiropā tiks atzīmēta no 12. līdz 19. aprīlim. Jaunatnes nedēļa šogad veltīta aktīvai pilsoniskajai līdzdalībai un tās vadmotīvs ir “Jauniešu redzējums”. Visi organizētie pasākumi ir redzami interaktīvajā kartē Eiropas Jaunatnes portālā.

Radās jautājumi?

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatorēm Aritu Zvejnieci (tālr. +371 67356249, e-pasts: arita.zvejniece@jaunatne.gov.lv) vai Lindu Josti-Sidorovu (tālr. +371 67356255, e-pasts: linda.joste-sidorova@jaunatne.gov.lv).

 

*Gadījumā, ja piesakās nepilngadīgs jaunietis vecumā no 16 -17 gadiem, ņemot vērā, ka pasākums norisināsies Latvijas un Igaunijas teritorijās, jaunietim uz pasākuma norises dienu ir jābūt vecāku parakstītai piekrišanai un derīgiem ceļošanas dokumentiem – ID kartei vai pasei.

**Jaunieši no Valkas var pieteikties pasākumam un piedalīties vai nu abas dienas (ar izbraukšanu ar vilcienu no Rīgas), vai tikai pasākuma otrajā dienā – 20. aprīlī.

Dalīties
Translate »