Vebinārs par emociju regulāciju pirmsskolās

eTwinning Nacionālais atbalsta dienests aicina pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus, vadību un citus interesentus šī gada 18. janvārī plkst. 18.00 piedalīties bezmaksas vebinārā “Kā tikt galā ar emocijām pirmsskolā?”. Pasākumā ar noderīgu informāciju un piemēriem dalīsies Baiba Kalnciema, psiholoģe (Mg.Psych.), pedagoģe (Mg.Paed.), (PhD can.), apzinātības programmas īstenotāja bērniem Latvijā un grāmatas “Kāpēc esmu uztraucies?” autore.

Par vebināru

Šobrīd daudziem vecākiem, psihologiem, izglītības iestādēm un to pedagogiem ir liels izaicinājums risināt dažādo bērnu uzvedību. It sevišķi uzvedības grūtības tiek novērotas to bērnu vidū, kurus raksturo impulsīva un antisociāla uzvedība, konflikti, verbāla un fiziska agresija, zems emocionālais briedums, zemi empātijas rādītāji, viduvējas saskarsmes spējas ar vienaudžiem, un tas ir cieši saistīts ar trauksmi un emociju regulācijas grūtībām.

Skolotāji ir nākamie nozīmīgie cilvēki aiz vecākiem, kuru rīcība un attieksme virza indivīdu attīstību pozitīvi vai negatīvi. Nedrīkst aizmirst, ka skolotāja paraugs, sākot no pirmsskolas vecuma, ir pat nozīmīgāks par vecāka paraugu, tādēļ tas ir izšķirošs gan attieksmes veidošanā pret mācīšanos, gan pret sevi kā cilvēku, kurš mācās.

Skolotājs, kurš cenšas izprast bērnu emocijas: skumjas, prieku, dusmas, bailes, raizes u.tml., atbalstīt bērnu sociālās aktivitātes, ar atzinību apstiprināt šo aktivitāšu veiksmes; – šāds skolotājs ļauj bērniem justies mīlētiem, atbalstiem, nozīmīgiem, ļauj izjust, ka skolotājs strādā viņu labā.

Šajā seminārā psiholoģe sniegs gan teorētisku, gan praktisku ieskatu dažādos vingrinājumos, paaugstinot skolotāja efektivitāti, apgūstot profesionālās metodes un attīstot tādas personības iezīmes kā empātiju un starp personu saskarsmes prasmes. Nodarbību laikā katram būs iespēja praktiski piedzīvot apzinātībā balstītas sajūtas, kas palīdz izprast sevi dziļāk, regulēt emocijas un mazināt trauksmi, jo tikai pieredzot paši, mēs varam dot citiem.

Pieteikšanās

Plašāku informāciju par pieteikšanos var atrast eTwinning Latvija tīmekļa vietnē.

Vispārīgi par pasākumu

Tēma: “Kā tikt galā ar emocijām pirmsskolā?”
Laiks:
2023.gada 18.janvāris plkst. 18.00 – 19.30
Norises vieta: tiešsaistes platforma ZOOM
Nepieciešamais aprīkojums: dators/ viedierīce ar pieslēgumu internetam, stabils interneta savienojums
Darba valoda: latviešu
Maksimālais dalībnieku skaits: 100 (Facebook straumēšanā bez ierobežojumiem)

Vebinārs tiks ierakstīts, video ieraksts tiks publicēts YouTube un Latvijas eTwinning tīmekļa vietnes sadaļā “Vebināru ieraksti”.

 

Attēla autors un avots: Polesie Toys, publicēts Pexels.com (Creative Commons licence)

 

Informējam, ka šī pasākuma laikā ir iespējama fotografēšana un filmēšana, kā arī audio un tiešraižu ierakstu veikšana. Lai iepazītos ar informāciju par personas datu apstrādi JSPA, aicinām ieskatīties tīmekļa vietnes sadaļā “Privātuma politika”.

Dalīties
Translate »