Vebinārs “eTwinning starptautisko sadarbības projektu pieredze par skolēnu līdzdalību”
Aicina pedagogus, izglītības iestāžu vadību un citus interesentus aicina šī gada 9. oktobrī plkst. 18.00 piedalīties bezmaksas vebinārā par skolēnu līdzdalību eTwinning projektos. Pasākumā pusotras stundas garumā pedagogi varēs iepazīties ar veiksmīgi īstenotiem starptautiska līmeņa eTwinning sadarbības projektiem un gūt idejas un iedvesmu savu projektu ideju radīšanai.
Par vebināru
Latvijas eTwinning kampaņas “Skolēnu līdzdalība skolās un pirmsskolās” ietvaros piedāvājam piedalīties pieredzes apmaiņas vebinārā par skolēnu pilsonisko līdzdalību un Eiropas Savienības vērtībām eTwinning projektos. Skolotāji no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas dalīsies pieredzē ar veiksmes stāstiem, kā šīs tēmas iekļautas eTwinning projektos un kādi ieguvumi no tā bijuši skolēniem un skolotājiem. Vebināra izskaņā dalībniekiem būs iespēja apmainīties ar kontaktiem ar citiem skolotājiem no Baltijas, lai atrastu sev projekta partnerus no kaimiņvalstīm, tādēļ aicinām pirms vebināra apdomāt kādu savu projekta ideju.
Vebinārā ar pieredzi dalīsies:
Edīte Sarva (Latvija)
Edīte Sarva (eTwinning vēstniece, Limbažu Valsts ģimnāzijas izglītības metodiķe un kursa “Projekta darbs” vadītāja, Skola2030 eksperte, LU Izglītības zinātņu doktorantūras studente) runās par projektu “Good deed BINGO”.
Projekta “Good deed BINGO” mērķis ir veicināt labdarību un attīstīt skolēnos pilsoniskās līdzdalības caurviju prasmes. Sadarbībā ar skolotājiem skolēni izvirza sev saistošus mērķus, kas atbilst labdarībai un vēlāk to īsteno praksē, veicinot cieņu, atbalstu un atbalstu vietējās kopienās. Labie darbi tiek īstenoti gan mācību stundu laikā, gan ārpus tām.
Giedre Raudoniene (Lietuva)
Giedre Raudoniene ir eTwinning vēstniece, skolotāja un metodiķe Telši Izglītības centrā Lietuvā. Viņa prezentēs projektu “Eiropas Savienības vērtību un pilsonības veicināšana projektos“ (“Promoting European Union Values and Citizenship in Projects”).
Prezentācijas laikā vebināra dalībniekus iepazīstinās ar eTwinning projektiem, kuros ir integrētas Eiropas Savienības vērtības un sadarbībā ar partneriem no dažādām valstīm skolēnus iepazīstina ar to, ko nozīmē aktīva līdzdalība. Projektos skolēni ne tikai pēta un iepazīst svarīgus pamatprincipus pilsoniskajā līdzdalībā, bet nostiprina izpratni arī par demokrātiju, vienlīdzību un sociālo atbildību. Giedre kopā ar partneriem vienmēr cenšas iedrošināt skolēnus kļūt par aktīviem pilsoņiem, veicinot iniciatīvu, pašapziņu un atbilstošu vērtību veidošanos, kas palīdzēs viņiem kļūt par apzinātiem un atbildīgiem sabiedrības locekļiem.
Giedre eTwinning darbojas jau 12 gadus, no kuriem pieci aizvadīti kā eTwinning vēstniecei. Pēdējos divu gadu laikā viņa ir piedalījusies arī Erasmus+ projektos, tādējādi vēl vairāk bagātinot savu starptautisko izglītības pieredzi. Giedre ir aktīva un radoša, vienmēr vēlas izpētīt jaunas idejas un metodes, lai uzlabotu mācīšanās pieredzi gan skolēniem, gan kolēģiem.
Jana Adari (Igaunija)
Jana Adari (eTwinning vēstniece, Tõrvandi vidusskolas skolotāja) stāstīs par diviem starptautiskiem projektiem – “Europeace” un “With eTwinning, we can think together about our Europe of tomorrow“.
Projekta “Europeace” ideja bija strādāt pie miera tēmas dažādās jomās, piemēram, sportā, kultūrā, tehnoloģijā u.tml. Projekta mērķis bija izpratnes veicināšana par iecietības un miera nozīmību,savukārt projekta “With eTwinning, we can think together about our Europe of tomorrow“ laikā pedagogi aicināja skolēnus izmantot eTwinning, lai satuvinātu dažādus cilvēkus, pievēršot uzmanību nākotnei. Visas klases, kas piedalījās projektā, apņēmās apdomāt sev svarīgākos jautājumus par nākotni.
Jana Adari ir eTwinning vēstniece un šobrīd strādā par sākumskolas un vidusskolas skolotāja Tõrvandi skolā. Jana eTwinning pievienojās 2021. gadā, jo viņai patīk komunikācija un pieredzes apmaiņa ar dažādiem skolotājiem, kā arī iespēja atklāt jaunas mācību metodes. Eiropas skolas ir ļoti dažādas, tāpēc sadarbības projekti bagātina gan Janas, gan viņas skolēnu ikdienu.
Pieteikšanās
Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa. Aizpildot vebināra reģistrācijas anketu, dalībnieks saņems e-pastu ar apstiprinājumu un saiti uz vebināru. Saite ir aktīva tikai vebināra norises laikā. Vebinārs tiks straumēts arī Facebook lapā.
Vispārīgi par pasākumu
Tēma: “eTwinning starptautisko sadarbības projektu pieredze par skolēnu līdzdalību”
Laiks: 2024.gada 9.oktobris plkst. 18:00 – 19:30
Norises vieta: tiešsaistes platforma Zoom
Nepieciešamais aprīkojums: dators/ viedierīce ar pieslēgumu internetam, stabils interneta savienojums
Darba valoda: angļu
Maksimālais dalībnieku skaits: 100
Vebinārs tiks ierakstīts, video ieraksts tiks publicēts YouTube un eTwinning tīmekļvietnes sadaļā “Vebināru ieraksti”.
Aktuālie eTwinning pasākumi rudens kampaņas laikā
Projektu partneru tirdziņi:
- Starptautiskais eTwinning projektu partneru tirdziņš pirmsskolu skolotājiem
2024. gada 9. septembris plkst. 18:00 – 19:30 (pēc LV laika)
Piedalās pirmsskolu skolotāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Somijas, Portugāles (valstis var mainīties atkarībā no pedagogu aktivitātes katrā valstī)
Vada: Liene Millere - Starptautiskais eTwinning projektu partneru tirdziņš sākumskolu skolotājiem
2024. gada 16. septembris plkst. 18:00 – 19:30 (pēc LV laika)
Piedalās sākumskolu skolotāji no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Itālija, Serbijas, Maltas (valstis var mainīties atkarībā no pedagogu aktivitātes katrā valstī)
Vada: Liene Millere - Starptautiskais eTwinning projektu partneru tirdziņš pamatskolu un vidusskolu skolotājiem
2024. gada 23. septembris plkst. 18:00 – 19:30 (pēc LV laika)
Piedalās pamatskolu un vidusskolu skolotāji no Latvijas, Vācija, Spānija (Katalonija), Austrija, Gruzija, Čehija (valstis var mainīties atkarībā no pedagogu aktivitātes katrā valstī)
Vada: Liene Millere
Vebināri:
- “Kā veicināt skolēnu līdzdalību: privātās pamatskolas DOMDARIS pieredze”
gada 25. septembris plkst. 18:00 – 19:30
Vada: Dace Jaundāldere – Dātava, privātās pamatskolas DOMDARIS līdzīpašniece un direktore. - “Skolēnu līdzdalība klasēs, skolā, vietējā kopienā: metodes un paņēmieni no neformālās izglītības”
gada 30. oktobra plkst. 18.00 – 19.30
Vada: Linda Ulāne ir neformālās izglītības mācību vadītāja, Dr. Klauns un brīvprātīgā Liepājas cietumā, kur viņa puišiem ieslodzījumā vada biblioterapijas un radošās rakstniecības nodarbības.
Attēla autors un avots: Peopleimages no Getty Images Signatue, iegūts caur Canva.com