Nacionālā eTwinning konference 2024
Aicinām piedalīties nacionālajā eTwinning konferencē, kas notiks 1. novembrī Rīgā. Šī konference ir lieliska iespēja tiem, kurus interesē starptautisku sadarbības projektu organizēšana, tehnoloģiju izmantošana mācību darbā un 21. gadsimta izglītības izaicinājumi. Pasākuma laikā tiks prezentēti veiksmīgākie eTwinning projekti, un labākie no tiem saņems balvas. Neizpaliks arī vērtīgas diskusijas par skolēnu līdzdalību, inovācijām izglītībā un radošām pieejām, lai veicinātu skolēnu aktīvu iesaisti. Nepalaidiet garām iespēju smelties iedvesmu un pieredzi no profesionāļiem!
Aicinām dalībai pieteikties skolotājus, skolu vadības un izglītības pārvalžu pārstāvjus, kurus interesē starptautisku sadarbības projektu organizēšana, tehnoloģiju izmantošana mācību darbā un 21.gadsimta izglītība.
Konferences darba kārtība (PDF)
Reģistrācija konferencei
Lai pieteiktos dalībai konferencē klātienē, līdz 23. oktobra plkst. 9.00 jāaizpilda pieteikuma anketu tiešsaistē. Apstiprinājuma vai noraidījuma e-pasts tiks izsūtīts visiem pretendentiem 2024. gada 23.—24. oktobrī. Dalībnieku skaits ir ierobežots (100 dalībnieki). Dalībnieki, kuri piedalīsies konferencē klātienē, saņems apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi (6h apmērā).
Norises vieta — Rīgas centra rajons (vieta tiks precizēta).
Konferencē prezentēs labākos projektus
Konferences sākuma daļā konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2024” finālisti (skolēni kopā ar skolotājiem) prezentēs savus skolu sadarbības projektus, lai pretendētu uz eTwinning nacionālās balvas iegūšanu. Šogad ar savām prezentācijām uzstāsies 6 komandas, kuras iepazīstinās ar saviem starptautiskajiem projektiem. Galvenā balva tiks piešķirta divās kategorijās – pirmsskolas projektam un skolas (sākumskola – vidusskola) projektam.
Finālisti (nejaušā secībā):
Pirmsskolas vecuma posma projekti
- Salaspils novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Salaspils 1. pirmsskola” struktūrvienības “Jāņtārpiņš” projekts “Apavu kastes pārvērtības” (projekta iesniedzēja Mārīte Petrovska);
- Priekuļu pirmsskolas izglītības iestādes “Mežmaliņa” projekts “Find your way through the clouds!” (projekta iesniedzēja Kristīna Bernāne);
- Blontu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes projekts “Nettle researchers” (projekta iesniedzēja Ingrīda Lubāne).
Skolas vecuma posma projekti
- Liepājas Raiņa vidusskolas projekts “Colorful stories” (projekta iesniedzēja Daiga Straupeniece);
- Baložu vidusskolas projekts “Positive thought cards” (projekta iesniedzēja Agnija Grigore);
- Limbažu Valsts ģimnāzijas projekts “Travelling Europe” (projekta iesniedzēja Edīte Sarva).
Līdzdalība izglītības iestādēs
Bērnu un jauniešu līdzdalība sabiedrībā un politiskajos procesos ir būtisks demokrātijas stūrakmens, Taču līdzdalība neveidojas pati par sevi — tā ir prasme, kas jāattīsta pakāpeniski, sniedzot jauniešiem iespējas izprast un piedalīties dažādos līdzdalības veidos. Izglītības iestādes ir ideāla vieta, kur skolēni var apgūt, kā uzņemties atbildību, realizēt savas idejas un sadarboties ar citiem.
Konferences laikā Kadrija Beirote (sākumskolas skolotāja, “Izaugsmes vietas DARĪTĀJIEM” radītāja un vadītāja, NLP trenere, sertificēts koučs un lektors) aicinās klātesošos domāt par to, kāpēc skolēnu līdzdalība ir tik būtiska, ko tā dod ikdienas darbā. Kā aktivizēt skolēnus, ļaujot viņiem kļūt par aktīviem mācību procesa dalībniekiem? Kā veidot drošu un atbalstošu vidi, kurā bērni jūtas pārliecināti izteikt savas domas? Vai uz līdzdalību varam cerēt jebkurā laikā un kas to ietekmē? Kadrija runās par radošām un efektīvām metodēm, kā veicināt aktīvu līdzdalību mācību procesā, grupu darbiem, projektiem, atmosfēru, vidi, pieredzes stāstiem, par konkrētiem plāniem, kā iegūtās idejas iesaistīt ikdienas darbā!
Brigita Medne (līdzdalības entuziaste ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi neformālās izglītības mācību vadīšanā, jaunatnes jomas līdzdalības koordinatore SALTO Participation & Information resursu centrā, biedrības “Pašpārvalžu atbalstam” valdes locekle) vadīs darbnīcu, kurā pievērsīsies būtiskajam jautājumiem — kas īsti ir līdzdalība, kā to var “mērīt” un izvērtēt? Kur meklēt atbalstu līdzdalības veicināšanai? Dalībniekiem būs iespēja ne tikai izzināt jaunākās tendences līdzdalības veicināšanā, bet arī uzzināt par resursiem un atbalsta iespējām, kas pieejamas gan Latvijā, gan starptautiskā līmenī.
Tev ir jautājumi? Sazinies ar mums! Jautājumus par konferenci var uzdot, rakstot uz info@etwinning.lv (tematā norādot “eTwinning nacionālā konference”) vai zvanot uz 67356252.