Mācības par starppriekšmetu saiknes veidošanu sadarbības projektos

Pasākuma datums
9.  - 11.  augusts,  2021
Pieteikuma laiks
reģistrācija līdz 25. jūlijam
Norises vieta
Jūrmala
Kategorija

Lai pilnveidotu un nostiprinātu prasmes plānot, izstrādāt nepieciešamās aktivitātes un vadīt starppriekšmetu darbus skolēniem, aicinām 5. līdz 12. klases skolotāju komandas no vispārizglītojošajām skolām līdz 25. jūlijam pieteikties mācībām “Starppriekšmetu saikne eTwinning projektos”. Mācību ietvaros skolotāji apgūs praktiskas un aktīvas mācību metodes sadarbības prasmju attīstīšanai skolēniem ar projektu starpniecību. Tāpat skolotāji apgūs dažādus noderīgus tehnoloģiju rīkus, kuru izmantošana dažādos mācību procesu un paaugstinās skolēnu motivāciju.

Lai mācības varētu noritēt sekmīgi, no skolas jāpiesakās divu dalībnieku komandai!

Mācības no 2021. gada 9. līdz 11. augustam notiks Jūrmalā. Pieteikšanās termiņš – šī gada 25. jūlijs (plkst 24:00), aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē. Mācības ir bezmaksas.

 

Mācību mērķi:

 1. kopīgi izvirzīt mērķus starppriekšmetu sadarbības aktivitāšu plānošanai un organizēšanai mācību procesā;
 1. nostiprināt prasmes aktīva mācību procesa organizēšanā skolā, izmantojot mūsdienīgas mācību metodes un modernās tehnoloģijas;
 2. apgūt 3D modelēšanas, vizualizācijas un digitālo karšu veidošanas rīkus lietošanu un to izmantošanu mācību procesā;
 3. atrast partnerus eTwinning projektam;
 4. izstrādāt eTwinning projektu ideju un plānu, ko mācību procesā pēc tam īstenot kopā ar saviem skolēniem.


Ko iemācīsies?

Aktīva līdzdalība plānotajās aktivitātēs dos iespēju mācību procesu dažādās jomās padarīt interesantāku un veicinās tādu prasmju attīstību skolēniem, kas ir nepieciešamas mūsdienu sabiedrībā. Mācību nodarbību laikā skolotājiem būs iespēja iepazīties ar starppriekšmetu projektu priekšrocībām un trūkumiem, kā arī pārrunāt jautājumus, kas ir saistīti ar projektu plānošanu, īstenošanu un vadīšanu, izmantojot modernās tehnoloģijas. Tiks veltīts laiks dažādu IKT rīku apguvei, lai dažādotu mācību procesu un motivētu skolēnus. Nodarbībās arī paredzēts pievērsties projektu metožu apguvei, projektu izstrādes pamatnostādnēm to veidošanā un īstenošanā, kā arī dalībnieki varēs atrast projektu partnerus un soli pa solim izstrādāt eTwinning sadarbības projektu pieteikumus. Detalizēta mācību programma (PDF).

 

Vispārīgi par mācībām

Tēma: “Starppriekšmetu saikne eTwinning projektos”
Laiks: 2021. gada 9. – 11. augusts
Vieta: Viesnīca “SemaraH hotel Lielupe”, Bulduru prospekts 64/68, Jūrmala
Darba valoda: latviešu
Dalībnieku skaits: 20
Nodarbības vada: eTwinning vēstnieks, Siguldas pilsētas vidusskolas metodiķis Edgars Bajaruns, Siguldas pilsētas vidusskolas skolotājs Andris Jenerts

 

Prasības pretendentiem

 • 5. līdz 12. klases vispārizglītojošās skolas skolotājs
 • reģistrējies www.etwinning.net
 • ir interese īstenot eTwinning projektus
 • līdzi jāņem dators (ar iespēju pieslēgt internetu), kuram ir atjaunināta pārlūkprogramma (vēlams Chrome), izveidots Google konts, datorpele
 • veselības kontrolei ieteicams viedtālruņos uzstādīt un pasākuma laikā aktivizēt mobilo lietotni “Apturi Covid”
 • personu apliecinošs dokuments un derīgs Covid-19 sertifikāts


Noteikumi un izmaksas

eTwinning sedz dalības maksu, viesnīcas un ēdināšanas izdevumus. Jautājumus par mācībām var uzdot rakstot uz info@etwinning.lv (tematā norādot „eTwinning mācības starppriekšmetu projektiem”) vai zvanot uz 67358067. Rezultāti tiks paziņoti nedēļas laikā pēc pieteikšanās termiņa beigām, katram dalībniekam personīgi nosūtot ziņu e-pastā. Dalībnieki pēc veiksmīgas dalības mācībās saņems rakstisku apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi (24h). Pasākuma laikā var tikt fotografēts vai filmēts.


Drošība pasākuma laikā

Pasākums tiks organizēts, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Rūpējoties par savu, mācību dalībnieku, JSPA darbinieku un citu viesnīcas viesu/ darbinieku drošību, pasākuma laikā aicinām ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos piesardzības pasākumus: regulāri mazgāt un dezinficēt rokas, ievērot distanci, kad tas nepieciešams, un sabiedriskajā transportā lietot sejas aizsargmaskas. Uz pasākumu ierasties ar derīgu personu apliecinošu dokumentu un Covid-19 sertifikātu, kurš apliecina, ka dalībnieks ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.  Veselības kontroles nodrošināšanai ieteicams viedtālruņos uzstādīt un pasākuma laikā aktivizēt mobilo lietotni “Apturi Covid”, kā arī sliktas pašsajūtas gadījumā palikt mājās (par to informējot mācību organizatorus).


Fotogrāfijas autors un avots: studioroman no
Canva.com (Creative Commons licence)

Dalīties
Translate »