eTwinning vebinārs par bērnu runas attīstību pirmsskolā

eTwinning Nacionālais atbalsta dienests aicina pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus, vadību un citus interesentus šī gada 17. janvārī plkst. 16.00 piedalīties bezmaksas vebinārā “Bērna runas attīstība pirmsskolā”, kura galvenais fokuss būs uz komunikāciju bērnu starpā un to, kā tas ietekmē runas attīstību. Pasākumu vadīs psiholoģijas doktore, profesore un konsultante pedagoģijā Guna Svence.

Par vebināru

Pēdējo gadu notikumi ir ietekmējuši bērnu spēju un prasmes komunicēt ar sev nepazīstamiem cilvēkiem, jo piespiedu kārtā ilgstoši bija ierobežota vai pilnībā izpalika saskarsme ar vienaudžiem. Verbāla komunikācija ir ļoti svarīga skolēnu savstarpējai sadarbībai starptautiskos eTwinning projektos. Bieži vien ar tiešsaistes tikšanās reizēm un aktīvu sarunu saistās kaut kas, ko darītu vecāki, bērni un jaunieši, taču mēs zinām, ka arī pirmsskolas vecuma bērni nekautrējas iepazīties un sarunāties ar vienaudžiem, tai skaitā svešvalodās. Protams, pirmsskolas vecuma bērniem savā attīstības stadijā ir arī citi uzdevumi, sākot jau ar jaunu vārdu apguvi, un beidzot ar prasmēm pilnvērtīgi un vecumam atbilstoši izteikties.

Šī vebināra laikā attīstības psiholoģijas doktore Guna Svence runās par pirmsskolas vecuma bērna runas attīstību, savstarpējās komunikācijas nozīmību. Vebināra dalībnieki varēs uzzināt, kā pirmsskolas vecuma bērna runu ietekmē saskare ar citām valodām un bērniem, kuri runā citās valodās. Papildus runāsim arī par to, kā saziņu ietekmē videokonfernces, un kāda nozīme ir skolotāju atbalstam, lai šīs starptautiskās tiešsaistes tikšanās noritētu veiksmīgi.

Guna Svence ir psiholoģijas doktore (Dr.psych.), Latvijas Universitātes profesore, Rīgas Stradiņa universitātes docētāja un pozitīvās psiholoģijas virziena attīstītāja Latvijā. Pirms tam 20 gadus strādājusi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā par Psiholoģijas fakultātes dekāni, studiju programmu direktori un pētnieci. Svence vada sociālpsiholoģiskos treniņus grupās un individuālos izaugsmes treniņus. Ir sešu grāmatu autore, kā arī vairāku rakstu autore starptautiskos, zinātniski recenzētos žurnālos. Konsultē dzīvesspēka un pozitīvās psiholoģijas jautājumos, kā arī pedagoģijā par mācīšanās stiliem, skolotāja lomu un metodēm dažādu mācīšanās teoriju kontekstā.

Pieteikšanās

Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa. Aizpildot vebināra reģistrācijas anketu, dalībnieks saņems e-pastu ar apstiprinājumu un saiti uz vebināru. Saite ir aktīva tikai vebināra norises laikā. Vebinārs tiks straumēts arī eTwinning Latvija Facebook lapā.

Vispārīgi par pasākumu

Tēma: “Bērna runas attīstība pirmsskolā”
Laiks:
2024. gada 17. janvāra plkst. 16:00-17:30
Norises vieta: tiešsaistes platforma ZOOM
Nepieciešamais aprīkojums: dators/ viedierīce ar pieslēgumu internetam, stabils interneta savienojums
Darba valoda: latviešu
Maksimālais dalībnieku skaits: 100 (Facebook straumēšanā bez ierobežojumiem)

Vebinārs tiks ierakstīts, video ieraksts tiks publicēts YouTube un Latvijas eTwinning tīmekļa vietnes sadaļā “Vebināru ieraksti”.

 

Attēla autors un avots: Andrea Piacquadio, publicēts Pexels.com (Creative Commons licence)

Dalīties
Translate »