24h mācības par spēļošanas aktivitātēm eTwinning projektos

eTwinning Latvija aicina vispārizglītojošo skolu skolotājus, kas māca 1. līdz 9. klašu skolēnus, līdz 20. jūlijam pieteikties mācībām eTwinning “Spēle eTwinning projektos”.  Mācības no 2023. gada 14. līdz 16. augustam notiks Siguldā. Dalība bez maksas.

Par mācībām

Šī gada augustā skolotājiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties vienā no vispieprasītākajām pagājušā gada eTwinning mācībām par spēļošanas elementu izmantošanu sadarbības projektu īstenošanā. Mācību centrālais fokuss ir uz projektu metodes apguvi un viss pasākums ir veidota tā, lai līdz mācību noslēgumam dalībnieki būtu ieguvuši nepieciešamās zināšanas projektu metodes integrēšanai ikdienas mācību darbā. Dalībnieki arī iepazīsies ar dažādiem noderīgiem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju rīkiem (IKT) un pievērsīs uzmanību dažādiem spēļu elementiem un aktivitāšu integrēšanai mācību procesā un projektos, tādejādi veicinot skolēnu interesi un motivāciju iesaistīties procesā.

Spēļošana  ir dabiska skolēna darbība jebkurā vecumā. Tā palīdz nostiprināt jau apgūto un dabiski atklāt jauno. Spēļu izmantošana mācību veicina radošuma un motivācijas attīstību, patstāvību, sekmē skolēnu pašvadītās mācīšanās procesu. Mazi spēļošanas elementi, projekti vai interaktīva mācīšanās palīdz izvirzīt sasniedzamo rezultātu un sasniegt to ar prieku un sajūtu, ka mācīšana ir tikpat aizraujoša kā dārgumu meklēšana. Zināšanas, prasmes un interese ir tie dārgumi, kurus jaunieši neapzināti medī skolā. Šajās trīs dienu mācībās skolotājiem būs iespēja iejusties skolēna lomā un saprast, kā projekta metodi integrēt ikdienas pedagoģiskajā praksē,  izmantojot dažādus spēļošanas elementus un IKT rīkus.

Jautājumus par mācībām var uzdot, rakstot uz info@etwinning.lv (tematā norādot „eTwinning mācības par spēļošanu”) vai zvanot uz 67356252.

Mācību programma (PDF)

Mācību mērķi:

  1. Kopīgi iepazīties, izmēģināt un izvērtēt dažādas mācību metodes.
  2. Apgūt un izmēģināt informācijas un komunikāciju tehnoloģijas rīkus, kas noderēs projektu īstenošanai.
  3. Iepazīties ar platformām European School Education Platform un TwinSpace, projektu īstenošanai.
  4. Atrast partnerus eTwinning projektam.
  5. Izstrādāt nacionāla starpskolu eTwinning projekta plānu, ko mācību procesā pēc tam īstenot kopā ar saviem skolēniem.

Plašāk par noteikumiem un prasībām pretendentiem, reģistrāciju iespējams lasīt eTwinning Latvija tīmekļa vietnē.

 

Fotogrāfijas autors un avots: Positive_Images from Pixabay (Creative Commons licence)

Dalīties
Translate »