Vebinārs “Veicini iekļaušanos” par jauniešu ar funkcionāliem traucējumiem iesaisti ES jaunatnes projektos

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) 30. martā plkst. 10.30 aicina darbā ar jaunatni iesaistītos piedalīties vebinārā “Veicini iekļaušanos”, kurā dalībniekus informēs par jauniešu ar funkcionāliem traucējumiem iesaisti ES jaunatnes jomas projektos.

Vebinārs paredzēts interesentiem bez pieredzes vai ar nelielu pieredzi darbā ar Eiropas Savienības (ES) jaunatnes programmu projektiem, kuros piedalās jaunieši ar funkcionāliem traucējumiem. Vebinārā darbā ar jaunatni iesaistītie – gan tie, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem, gan tiem, kuri vēl tikai plāno to darīt, tiks informētu par jauniešu ar funkcionāliem traucējumiem iesaisti ES jaunatnes jomas projektos.

Dalībai vebinārā nepieciešams iepriekš reģistrēties šeit.

Vebināra laikā tiks sniegts ieskats par rokasgrāmatu “Iesaisties iekļaušanā” (“Engage in Inclusion”) – ceļvedi iekļaušanu veicinošos Eiropas jaunatnes projektos (Stratēģiskā partnerība sociālās iekļaušanas jautājumos “Būt kopā” (2021)). Rokasgrāmata palīdz plānot un īstenot iekļaujošākus un daudzveidīgākus jaunatnes jomas projektus, kā arī tas ir lielisks sākums izvērtējumam par to, cik iekļaujoši ir dalībnieku esošie jaunatnes projekti.

Vebināra vadītājs Staņislavs Babins (biedrība “Radi Vidi Pats”), sniegs konkrētus ieteikumus no savas pieredzes, kuri var palīdzēt jaunatnes organizācijām, kurām savā darbībā nav lielas pieredzes darbā ar jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem, bet kuras ir ieinteresētas strādāt iekļaujošāk.

Vebinārā būs iespēja uzzināt soļus, kas ilgtermiņā ļaus organizācijām izveidot iekļaujošus projektus, kā arī dzirdēt Nataļjas Novikovas (organizācija “LiveIntegro”) pieredzes stāstu, realizējot projektus jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem.

JSPA Projektu vadības un uzraudzības daļas vadītāja Maija Kolberga dalībniekus iepazīstinās ar mobilitātes aktivitāti “DiscoverEU” iekļaušanas projektiem, kas tāpat kā ES iniciatīva “DiscoverEU”, sniedz iespēju 18 gadus sasniegušiem jauniešiem saņemt vilciena biļeti pieredzes braucienam pa Eiropu. Projekta mērķis ir nodrošināt papildu atbalstu jauniešiem ar ierobežotām iespējām doties pieredzes braucienā pa Eiropu, iepazīstot tās kultūru, vērtības un daudzveidību, vienlaicīgi iegūstot patstāvību un tālākai dzīvei nepieciešamās kompetences tādā pat veidā, kā viņu vienaudžiem.

Pasākuma izskaņā visiem dalībniekiem savā starpā būs iespēja apmainīties ar viedokļiem par dzirdēto, padalīties ar savu pieredzi, saņemt atbildes uz saviem jautājumiem saistība ar iekļaušanu, kā arī atrast potenciālus sadarbības partnerus.

Vebināru moderēs Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras projektu koordinatore Katrīna Vītola (tel. 67358066; e-pasts katrina.vitola@jaunatne.gov.lv).

Dalīties
Translate »