Vebinārs par organizāciju pieredzi, īstenojot Erasmus+ jaunatnes projektus

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) 30. novembrī plkst. 14:00 aicina nevalstisko organizāciju, jauniešu centru, pašvaldību, skolu un citu organizāciju pārstāvjus, un jauniešus, kuriem ir interese realizēt jaunatnes jomas programmas “Erasmus+” projektus, piedalīties tiešsaistes vebinārā “Erasmus+ projektu pieredzes stāsti”. Pasākumā divu stundu garumā jaunatnes jomas pārstāvji varēs gūt iedvesmu un mācīties no citu organizāciju īstenotajiem neformālās izglītības projektiem programmā “Erasmus+”.

Vebinārs notiks ZOOM platformā un to vadīs JSPA mācību vadītāja, pieredzējusi jaunatnes jomas darbiniece Inese Minšī. Pieredzes stāstu pasākumā īpaša uzmanība tiks vērsta arī uz projektu rezultātu izplatīšanu un redzamību. Pieteikšanās pasākumam tiešsaistē aizpildot pieteikuma formu līdz 29.novembrim: https://forms.gle/bjyaDotmZkpCQPyo9 .

Pieredzes stāsti

Biedrības “Radi Vidi Pats dibinātājs Staņislavs Babins un organizācijas jauniete Laura Zaķe dalīsies pieredzē par “Erasmus+” jauniešu apmaiņu projektu Gruzijā “Imagination is the true magic carpet”, kas Laurai bija kā atspēriena punkts, lai dotos arī brīvprātīgā darba projektā uz ilgāku laika posmu. Jauniešu apmaiņas tematika bija radošums un kultūras mantojums, bet projekta laikā jaunieši izveidoja vides objektu – mozaīku, kā arī izdeva kalendāru. S.Babins arī pastāstīs savu pieredzi saistībā ar organizācijas akreditācijas procesu, lai jauniešu apmaiņas projekta pieteikumus varētu iesniegt vienkāršotā veidā. “Radi vidi pats” iestājas par Latvijas sabiedrības ilgtspējīgu attīstību, kultūras un vides izglītību caur jauniešu un pieaugušo mūžizglītošanu un līdzdalību sociālajos procesos.

Par “Erasmus+” jaunatnes darbinieku mobilitātes projektu pieredzē dalīsies organizācijas “Piedzīvojuma Gars” jauniešu koordinatore Paula Ūdriņa. Projekts “Out in the Open”  tika īstenots sadarbībā ar jaunatnes organizāciju “Active Rainbow” un tajā galvenā uzmanība tika pievērsta jauniešu sociālās iekļaušanas un aktīvas līdzdalības veicināšanai, kā arī LGBT jautājumiem, uzlabojot jaunatnes darbinieku kompetenci ārpustelpu izglītībā.  Organizācija “Piedzīvojuma Gars” ir pieredzes izglītības organizācija, kas vērsta uz personības attīstību grupas kontekstā, un viņi aktīvi īsteno arī jaunatnes jomas projektus.

Savukārt pieredzes stāstā par “Erasmus+” sadarbības partnerības projekta īstenošanu (KA 2 pamatdarbība) starp Latviju, Ziemeļmaķedoniju un Angliju dalīsies sociālais uzņēmums “Visas Iespējas”. Projektā “All Opportunities” tika attīstītas platformas, kas veicina jauniešu iesaistīšanos, iespēju izmantošanu un profesionālo attīstību, un par projekta realizāciju pastāstīs uzņēmuma dibinātājs un vadītājs Gustavs Mārtiņš Upmanis un projektu un mārketinga daļas vadītāja Anna Kanepone. Sociālais uzņēmums ir platformas www.VisasIespejas.lv radītājs un viņu mērķis ir ļaut ikkatram jaunietim atrast sev atbilstošākās iespējas un izmantot savu potenciālu.

Savukārt vebinārs par organizāciju pieredzi, realizējot Eiropas Solidaritātes korpusa Brīvprātīgā darba projektus un Solidaritātes projektus, kā arī Kvalitātes zīmes iegūšanas procesu notiks 2021. gada 7. decembrī plkst. 14:00.  Sīkāka informācija par otru vebināru JSPA mājaslapā tiks publicēta drīzumā.

Projektu veidi:

Plašāka informācija par Erasmus + projektu veidiem neformālās izglītības jomā:

 

Papildu informācija:

JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas

projektu koordinatore Arita Zvejniece

arita.zvejniece@jaunatne.gov.lv

Tālr: 67358063

Dalīties
Translate »