Moduļu mācības par digitālo darbu ar jaunatni

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina NVO un organizācijas, kas veic darbu ar jaunatni, kā arī jaunatnes darbiniekus un citus darbā ar jaunatni iesaistītos līdz 14. aprīlim (ieskaitot) pieteikties moduļu mācībām par digitālo darbu ar jaunatni. Mācības notiks laika posmā no 2023. gada 26. aprīļa līdz 31. augustam.

Mācību galvenais mērķis ir:

 • uzlabot izpratni par digitālo darbu ar jaunatni;
 • paaugstināt zināšanas par vispārējo digitālo kompetenci un tās pielietošanu darbā ar jaunatni;
 • rast risinājumu, kā caur “Erasmus+” programmas finansējumu ieviest digitālo darbu ar jaunatni savā organizācijā.

Mācību laikā dalībnieki:

 • veicinās savu izpratni par digitālo darbu ar jaunatni un vispārējo digitālo kompetenci;
 • apzinās dažādus digitālos rīkus un to izmantošanu darbā ar jaunatni, kas veicinās vajadzībām un mērķiem atbilstošu digitālo rīku un platformu izvēli;
 • iegūs zināšanas un praktiskus ieteikumus par to, kā veiksmīgi vadīt mācību procesu digitālajā vidē;
 • veicinās savu izpratni par to, kā ar programmas “Erasmus+” palīdzību iespējams īstenot savu ideju un attīstīt digitālo darbu ar jaunatni savā organizācijā, kā arī strādās pie projekta izveides.

Mācību ietvaros tiek sagaidīts, ka dalībnieki iesniedz “Erasmus+” projekta pieteikumu 2023. gada oktobra vai 2024. gada februāra termiņā.

Par mācību norisi

Mācības norisināsies vairākos moduļos:

 • 26.04.-28.04.2023. pirmais mācību modulis (klātienē, viesnīcā Sigulda);
 • 17.05.2023. pirmais vebinārs par digitālo darbu ar jaunatni;
 • 01.06.-02.06.2023. otrais mācību modulis (tiešsaistē);
 • 05.07.2023. otrais vebinārs par digitālo darbu ar jaunatni;
 • 27.07.-28.07.2023. trešais mācību modulis (tiešsaistē);
 • 30.08.-31.08.2023. ceturtais mācību modulis (klātienē, norises vieta tiks precizēta).

Mācību tiešsaistes moduļos un vebināros būs iespēja klausīties sesijas, ko vadīs digitālās prakses eksperti par konkrētām digitālā darba ar jaunatni tēmām. Lai veicinātu mācību ietvaros iegūto zināšanu un ideju ieviešanu un īstenošanu, dalībniekiem tiks nodrošināts mentora atbalsts visā mācību periodā. Mācību ciklu vadīs pieredzes bagāti jaunatnes jomas speciālisti Līga Siliņa un Linda Kalniņa-Roderte.

Mācības ir bezmaksas un notiks latviešu valodā. Mācības notiks gan klātienē, gan tiešsaistē, platformā Zoom.us, informācija par pieslēgšanos mācībām katram tiks nosūtīta individuāli.

Pieteikšanās mācībām

Mācībām tiek aicināti pieteikties pilngadību sasnieguši NVO (biedrību un nodibinājumu) un organizāciju, kas iesaistītas darbā ar jaunatni,  pārstāvji, jaunatnes darbinieki, darbā ar jaunatni iesaistītie un projektu īstenotāji (2-3 pārstāvji no organizācijas). Lai pieteiktos mācībām, līdz 2023. gada 14. aprīlim (ieskaitot) aicinām aizpildīt mācību pieteikuma anketu (! jāaizpilda viens pieteikums uz komandu).

!!! Piesakoties mācību ciklam, jāieplāno apmeklēt pilnu mācību cikla norisi no 2023. gada 26. aprīļa līdz 2023. gada 31. augustam.

Dalībniekiem mācību norises laikā tiks nodrošināta mācību programma, materiāli, uzturēšanās (nakšņošanas) un ēdināšanas izmaksas klātienes mācībās. Ceļa izdevumi uz mācību norises vietu klātienes modulī Latvijā un tehniskais nodrošinājums, lai pieslēgtos tiešsaistes mācībām, dalībniekiem jāsedz un jānodrošina pašiem.

Papildu informācija:

Kristīna Kļimoviča
JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta
Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatore
E-pasts: kristina.klimovica@jaunatne.gov.lv
Tālr: 67356284

Dalīties
Translate »