Mācības par jaunatnes līdzdalību “Dive into Youth Participation”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina līdz 4. septembrim pieteikties mācībām “Dive into Youth Participation” par jaunatnes līdzdalību, kas notiks Vācijā no 2023.gada 22. līdz 27.oktobrim.

Vai esi jauniešu līderis vai jaunatnes darbinieks, un vēlies radīt pārmaiņas savā kopienā un ārpus tās? Vai tevi interesē apgūt vairāk par to, ko nozīmē kvalitatīva jaunatnes līdzdalība un kā to ietvert savas organizācijas ikdienā vai jaunos projektos, ko plāno? Vai gribi labāk iepazīt programmas “Erasmus+” iespējas? Ja tā, tad “Dive into Youth Participation” ir mācības tev! Mācības norisināsies Bonnā, Vācijā, 23.-26.oktobrī (ierašanās: 22.oktobrī, došanās projām: 27.oktobrī).

Jaunatnes līdzdalība demokrātiskajā dzīvē un aktīva jauniešu pilsoniskā līdzdalība ir Eiropas Savienības (ES) Jaunatnes stratēģijas prioritātes, un tā tiek iekļauta lielākajā daļā mūsdienu jaunatnes politikas pamatnostādņu dažādās Eiropas valstīs. Programma “Erasmus+” ir viens no mehānismiem, lai īstenotu ES Jaunatnes stratēģiju – nodrošinātu jauniešiem daudzas iespējas veidot starptautiskus projektus, tādējādi stiprinot viņus ieņemt aktīvu lomu sabiedrībā un attīstīt pilsoniskās un sociālās kompetences.

Ņemot vērā šo kontekstu, mācības “Dive into Youth Participation” pulcēs 30 jauniešu līderus un jaunatnes darbiniekus no dažādām Eiropas valstīm ar mērķi uzlabot viņu izpratni par jaunatnes līdzdalību un veicināt labās prakses ieviešanu. Mācības arī ļaus uzzināt vairāk par jaunatnes līdzdalības projektu (“Erasmus+” Pamatdarbība 154,  Jaunatnes līdzdalības aktivitātes) iespējām un to, kā nodrošināt, lai jaunatnes līdzdalība būtu pilnvērtīgi iekļauta visos projektu vai līdzdalības iniciatīvu posmos.

Mācībām pieteikties aicināti jauniešu līderi un jaunatnes darbinieki, kas:

 • pārstāv jauniešu vai jaunatnes darbinieku organizāciju vai neformālu jauniešu grupu;
 • ir ar pieredzi jaunatnes līdzdalības vai pilsoniskās līdzdalības jomā;
 • ir ieinteresēti veidot programmas “Erasmus+” jaunatnes līdzdalības projektus;
 • vēlas ieviest vai uzlabot jaunatnes līdzdalības prakses vai projektus vietējā, nacionālā, Eiropas vai starptautiskā līmenī;
 • spēj labi sazināties angliski;
 • ir vismaz 18 gadus veci.

Mācību četru dienu programmas ietvaros būs:

 • saturs un uzdevumi par jaunatnes līdzdalības tēmu un līdzdalības pieeju jaunatnes jomā;
 • programmas “Erasmus+” jaunatnes līdzdalības projektu iespēju izzināšanas sesijas;
 • iespēja mācīties par kvalitatīvu jaunatnes līdzdalību dažādos līmeņos un dažādos kontekstos, un to, kā veidot ietekmi, izmantojot jaunatnes līdzdalības projektus;
 • telpa, kur savstarpēji dalīties ar labās prakses piemēriem;
 • telpa, kur veidot starptautiskas partnerības, atrast jaunus sadarbības partnerus.

Pirms klātienes mācībām Vācijā, dalībniekiem būs iespēja iepazīties un uzzināt vairāk vienam par otru sākotnējā tiešsaistes tikšanās (dalība obligāta). Tikšanās plānota 26.septembrī, plkst.17.00-19.00 pēc Latvijas laika.

Palūko, ko mācību vadītāji tev gatavo: https://participationpool.eu/wp-content/uploads/2023/06/Video-intro_Dive-into-Youth-Participation.mp4

Mācības “Dive into Youth Participation” ir daļa no valsts aģentūru stratēģiskās partnerības “New Power in Youth”, ko vada Igaunijas valsts aģentūra un kurā iesaistītas Rumānijas, Bulgārijas, Kipras, Somijas, Vācijas, Itālijas, Latvijas, Nīderlandes un Slovēnijas valsts aģentūras, kā arī SALTO PI, SALTO SEE, SALTO ID centri. Pasākumu organizē Vācijas valsts aģentūra.

Pieteikšanās un dalības maksa

Dalība darbnīcā ir bezmaksas, taču dalībniekiem pašiem jāsedz līdzmaksājums EUR 28,46 apmērā. Uzturēšanās, ēdināšanas, ceļa un apdrošināšanas izmaksas sedz mācības organizējošā aģentūra (Vācijas valsts aģentūra) un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Plašāka informācija un pieteikšanās anketa (aizpildāma līdz 4. septembrim) pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

Radās jautājumi?

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļa vietnes sadaļā “SALTO resursu centrs”.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatori Leldi Vaivodi (e-pasts: lelde.vaivode@jaunatne.gov.lv).

Dalīties
Translate »