Eiropas Jaunatnes nedēļa: Eurodesk pasākumi jauniešiem

Pasākuma datums
24.   maijs  - 1.  jūnijs,  2021
Norises vieta
tiešsaistē un klātienē Latvijas pilsētās
Kategorija

Izmantojot viedierīču sniegtās priekšrocības, Eiropas informācijas tīkla Eurodesk organizācijas vairākās Latvijas pilsētas  no 24. maija līdz 3. jūnijam rīkos Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākumus gan tiešsaistē, gan pilsētvidē, savukārt jauniešiem ar ierobežotām iespējām [1] pasākumi nelielās grupās un, ievērojot valstī noteiktos Covid-19 ierobežojumus, notiks arī klātienē.

Tukuma novada “Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs” no 24. maija līdz 6. jūnijam aicinās vietējos jauniešus kopā ar ģimenēm doties ekspedīcijā “Uz Tukumu pēc 11 jaunatnes mērķiem”. Pastaigā ar viedierīču lietotnes palīdzību jaunieši ne tikai iepazīs interesantas Tukuma vietas, bet gūs ieskatu par Eiropas jaunatnes mērķiem un to sasaisti ar jauniešu ikdienas dzīvi.

Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs no 24. – 28. maijam skolēniem brīvā dabā, savas skolas teritorijā organizēs interaktīvu spēli “Mūsu nākotne mūsu rokās”.

Liepājas Jauniešu māja sadarbībā ar Saldus JIC “Šķūnis” un Aizputes “Ideju māju” no 24. – 30. maijam aicina jauniešus piedalīties tiešsaistes viktorīnā “Jaunieši un Eiropa”. Viktorīnā būs gan izzinoši jautājumi par Eiropu un Eiropas Savienību un jauniešu iespējām. TOP 3 atbilžu autori iegūs balvas. Viktorīna pieejama: ej.uz/viktorinaEJN

Sējas novadā, Jūrmalā un Ķekavas novadā no 25. maija līdz pat 1. jūnijam jauniešiem būs iespēja piedalīties orientēšanās pasākumos “Esi aktīvs Sējas novadā!”, “Esi pats Jūrmalā!” un “Esi zaļš Ķekavas novadā!”, ar viedierīču palīdzību veicot uzdevumus par līdzdalību, emocionālo veselību un zaļu dzīvesveidu. Pasākumus organizēs biedrība “Creative Minds For Culture” kopā ar Ķekavas novada izglītības pārvaldi un Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centru.

Bet Alūksnes, Siguldas, Limbažu, Rūjienas, Aizkraukles un Gulbenes jaunieši 26. maijā tiešsaistē piedalīsies jauniešu centra “Bāze” organizētā erudīcijas spēlē “ES pieDALOS”.

Vairākas aktivitātes paredzētas arī Rīgā. 27. maijā, tuvojoties eksāmenu laikam, sesijām augstskolās un brīdim, kad jāizdara izvēle par tālākiem plāniem, “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” aicinās jauniešus uz informatīvu vebināru par paniku, trauksmi un mentālo veselību “Kā “nepanikot” izvēļu priekšā?”, bet “Baltijas Reģionālais fonds” un organizācija “3D Friends” mazākumtautību jauniešiem ar ierobežotām iespējām, izmantojot neformālās izglītības un teātra mākslas metodes, stāstīs par Eiropas jaunatnes mērķiem un ES programmas “Erasmus+” iespējām. 28. maijā Rīgas Lietuviešu vidusskolas jaunieši sadarbībā ar “Baltijas Reģionālo fondu” organizēs debates “Jaunieši debatē par klimatu!”, kur skolēni diskutēs par klimata izmaiņām, apzinoties savu ietekmi klimata veidošanā. 5. jūnijā Mežaparka teritorijā, notiks vēl viens “Baltijas Reģionālais fonda” organizēts pasākums, kur vietējie un starptautiskie brīvprātīgie būs sagatavojuši uzdevumus jauniešiem ar ierobežotām iespējām. Uzdevumu tematika aptvers jauniešu iespējas Eiropā, iekļaušanu un dažādību, vides ilgtspēju, aktīvu līdzdalību un digitālo transformāciju.

Liepājā biedrība “Attīstības platforma YOU+” 28. maijā, plkst. 17:00 ielūdz uz tiešsaistes diskusiju “Aktīva līdzdalība”, kas šobrīd atrodas ārvalstīs, lai kopīgi diskutētu par aktīvu līdzdalību un to, kā tā var palīdzēt veidot mūsu katra paša, pilsētas, valsts un Eiropas nākotni. Dalībnieki, kas vēlas aktīvi iesaistīties diskusijā, uzdodot jautājumus un daloties ar savu pieredzi, ir aicināti dalībai diskusijā reģistrēties.

Eiropas Jaunatnes nedēļu 3. jūnijā noslēgs Gulbenes novada tiešsaistes jauniešu saruna par zaļu un ilgtspējīgu dzīvesveidu.

Ar detalizētu informāciju par pasākumiem un pieteikšanos tiem var iepazīties Eiropas Jaunatnes nedēļas tīmekļa vietnē.

[1] Par jauniešiem ar ierobežotām iespējām uzskatāmi ne tikai jaunieši ar fizisku vai garīgu invaliditāti, bet arī tādi jaunieši, kuriem ir mācīšanās grūtības, ekonomiskie, sociālie vai ģeogrāfiskie šķēršļi, veselības problēmas, kultūras atšķirības u.c. ierobežojošie faktori.

Dalīties
Translate »