Vebinārs par organizāciju pieredzi, īstenojot Eiropas Solidaritātes korpusa projektus

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) 7. decembrī plkst. 14.00 aicina nevalstisko organizāciju, jauniešu centru, pašvaldību, skolu un citu organizāciju pārstāvjus, un jauniešus, kuriem ir interese realizēt programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” (ESK) Brīvprātīgā darba vai Solidaritātes projektus, piedalīties tiešsaistes vebinārā “Eiropas Solidaritātes korpusa projektu pieredzes stāsti”. Pasākumā divu stundu garumā jaunieši un organizāciju pārstāvji varēs gūt iedvesmu un mācīties no citu organizāciju īstenotajiem neformālās izglītības projektiem.

Vebinārs notiks ZOOM platformā un to vadīs JSPA mācību vadītāja, pieredzējusi jaunatnes jomas darbiniece Inese Minšī. Pieredzes stāstu pasākumā īpaša uzmanība tiks vērsta gan uz projekta realizēšanu, gan arī uz projektu rezultātu izplatīšanu un pamanāmību. Pieteikšanās pasākumam tiešsaistē aizpildot pieteikuma formu līdz 6.decembrim: https://forms.gle/XM9uJZcmXo4nYB746 .

Kuldīgas aktīvo jauniešu biedrības “Sprādziens” jauniete Daniela Reimane dalīsies pieredzē par ESK Solidaritātes projekta īstenošanu Kurzemes pusē. Lai mazinātu nevienlīdzību jauniešu vidū, projekta “Vienoti draudzībā zem viena jumta” laikā ar mūzikas un mākslas nodarbībām jauniešiem nodrošināta vide, kurā katrs jaunietis jūtas iederīgs, var apgūt jaunas prasmes un iemaņas dažādos mākslas veidos, neformālā vidē un izmantojot neformālo izglītību. Kuldīgas aktīvo jauniešu biedrība ikdienā nodarbojas ar jaunatnes jomas projektu realizāciju gan vietējā, gan starptautiskā līmenī, veicinot jauniešu dzīves kvalitāti un jaunatnes jomas attīstību Kurzemē.

Par savu pieredzi realizējot citu ESK Solidaritātes projektu pastāstīs Beatrise Paula Bunce no nodibinājuma “Baltijas Reģionālais fonds”. Projekta “‘Be yoU” projekta mērķis bija dot iespēju jauniešiem vecumā no 15 – 30 gadiem attīstīt sevi 10 dažādās pašizaugsmes tēmās, vienlaikus jauniešus iedvesmojot, savedot kopā ar citiem līdzīgi domājošiem jauniešiem un raisot pārdomas par sevi un savu izaugsmi. Projekts noritēja jau Covid-19 situācijā, bet jaunieši spēja tam pielāgoties, izveidojot iepriekš neplānotu aktivitāti – savu podkāstu.

Savukārt pieredzes stāstā par ESK Brīvprātīgā darba projekta īstenošanu dalīsies Gulbenes 3. pirmsskolas izglītības iestāde “Auseklītis” un tās projektu asistente Ilze Vanaga, kuri 2020./2021. gadā bērnudārzā uzņēma divus brīvprātīgos jauniešus no Serbijas un Itālijas. Projekts “Bites un brieži gaisu maisa” bija vērsts uz vides tematikas aktualizēšanu iestādes ikdienas darbā un bērnu izglītošanā. Aleksandra no Serbijas Gulbenē pavadīja septiņus mēnešus, viņai ļoti svarīga bija ekoloģijas un dabas aizsardzības tēma, bet Frančesko no Itālijas bērnudārzā brīvprātīgā darbu veica sešus mēnešus un papildu vides izglītības aktivitātēm Frančesko sirdslieta un aizraušanās bija mūzika.

Vebinārā arī uzzināsiet par ESK Kvalitātes zīmi, kas jāiegūst organizācijai, kura vēlas uzņemt un/ vai nosūtīt jauniešu brīvprātīgajā darbā.

Plašāka informācija par Eiropas Solidaritātes korpusa projektu veidiem neformālās izglītības jomā:


Papildu informācija:
JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas
projektu koordinatore Arita Zvejniece
arita.zvejniece@jaunatne.gov.lv
Tālr: 67358063

Dalīties
Translate »