Mācību vizīte Čehijā par “Eiropas Solidaritātes korpuss” brīvprātīgā darba organizēšanu

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jaunatnes darbiniekus, jaunatnes lietu speciālistus, jauniešu līderus, jauniešu projektu koordinatorus un īstenotājus pieteikties starptautiskai mācību vizītei par programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” brīvprātīgā darba organizēšanu. Tā norisināsies no 17. līdz 21. aprīlim dažādās Čehijas pilsētās. Mācību vizītei iepriekš nepieciešams reģistrēties, līdz 24. februārim aizpildot pieteikuma anketu SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

Par mācību vizīti

Mācību vizītes mērķis ir sniegt dalībniekiem iespēju satikties, izpētīt un apspriest labās prakses piemērus un pieredzi, lai gūtu iedvesmu un veidotu kontaktus. Uzsvars tiks likts uz tēmām, kas saistītas ar vidi, kā arī formālās un neformālās izglītības apvienošanu.

Dalībniekiem būs iespēja apmeklēt trīs vietējās organizācijas, kas aktīvi uzņem brīvprātīgos, un piedzīvot viņu ikdienu. Tiks nodrošināta vieta, kur apspriest un salīdzināt dažādas programmas īstenošanas un darba ar jaunatni prakses kopumā. Mācību vizīte var kalpot arī kā telpa jaunu ideju radīšanai un nākotnes partnerību plānošanai.

Pasākums ietvers aktivitātes brīvā dabā un pāris Čehijas pilsētu (Prāga, Brno, Tišnova) apmeklējumu. Visām trīs organizācijām ir pieredze starptautisku brīvprātīgo uzņemšanā, un tās ir daļa no programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”:

  1. Spolek Hnízdo atrodas Tišnovā un fokusējas uz kopienas izglītību. Organizācija nodibināja sākumskolas un bērnudārzu, kur izmanto inovatīvas pieejas un meklē savas kopienas vajadzībām pielāgotus risinājumus.
  2. Hnutí Brontosaurus darbojas dabas aizsardzības, jaunatnes darba un pieredzes pedagoģijas jomās. Viņi arī organizē regulārus pasākumus un nometnes jauniešiem.
  3. Za sebevědomé Tišnovsko koncentrējas uz Tišnovas reģiona kultūras un dabas mantojuma saglabāšanu un atjaunošanu. Tā pārvalda vietējo ekokonsultāciju centru, meža bērnudārzu, kā arī organizē daudzus pasākumus vietējai sabiedrībai.

Pieteikšanās

Mācību vizītei aicinām pieteikties jaunatnes darbiniekus, jaunatnes lietu speciālistus, jauniešu līderus, jauniešu projektu koordinatorus un īstenotājus ar interesi par programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” brīvprātīgo darbu. Mācības norisināsies angļu valodā.

Plašāka informācija un pieteikšanās anketa (aizpildāma līdz 24. februārim) pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

Dalības maksa

Dalība mācību vizītē ir bezmaksas, taču dalībniekiem pašiem jāsedz līdzmaksājums EUR 28,46 apmērā. Uzturēšanās, ēdināšanas, ceļa un apdrošināšanas izmaksas sedz mācības organizējošā aģentūra (Čehijas nacionālā aģentūra) un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Radās jautājumi?

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļa vietnes sadaļā “SALTO resursu centrs”.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu vadītāju Agiju Lāci, e-pasts: agija.lace@jaunatne.gov.lv, tālr. +371  67358064.

Dalīties
Translate »