Vebinārs “Kā jauniešiem veidot starpkultūru dialogu?”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) 25.maijā plkst. 15:00 aicina jaunatnes darbiniekus un citus interesentus uz ceturto vebināru ciklā “Jaunieši nemiera laikos” – “Kā jauniešiem veidot starpkultūru dialogu?”.

Dalībnieki

Vebināru vadīs Ieva Grundšteine, mācību vadītāja, daudzu starptautisku projektu realizētāja. Ieva uzsver, ka “kopīgu vērtību apzināšanās un tiekšanās uz tām ir labs pamats starpkultūru diaologam” un, ka “starpkultūru dialogs šobrīd ir būtiskāks kā jebkad agrāk – lai mazinātu sašķeltību sabiedrībā un veicinātu uzticību”. Ieva Grundšteine vebināra laikā:

  • pastāstīs, kas ir starpkultūru dialogs un kādēļ tas ir būtisks (it īpaši pēdējo mēnešu notikumu kontekstā);
  • dos ieteikumus dialoga veidošanai gan sabiedrības, gan individuālā līmenī;
  • iepazīstinās ar praktiski noderīgiem nevardarbīgās komunikācijas piemēriem.

Ar pārdomām un pieredzes stāstu jaunatnes darba kontekstā vebinārā piedalīsies mācību vadītāja Kristīna Kastronovo.

No Klubs “Māja” projekta “Esmu eiropietis” vebinārā piedalīsies divi runātāji: organizācijas viceprezidents ārlietās Jēkabs Dzenītis pastāstīs par organizācijas ceļu līdz projektiem par migrāciju, integrāciju un multikulturālismu, un aktuālajiem projektiem šajā jomā. Savkārt projektu vadītājs Onur Obekcan dalīsies savā pieredzes stāstā, par sajūtām no migranta perspektīvas par dzīvi Latvijā, kā arī situācijām ar kurām saskāries integrējoties jaunā valstī.

“Cilvēku dalīšana “mēs” un “viņi” un savstarpēja (ap)vainošana ir cilvēciski saprotama, tomēr nepalīdz vienotības veicināšanā. Ir būtiski neklusēt, bet RUNĀT un meklēt kopīgo,” saka Ieva Grundšteine.

Vebinārs notiks latviešu valodā.

Reģistrācija vebināram līdz tā sākumam (25.05.) pieejama šeit.

Par vebināru ciklu “Jaunieši nemiera laikos”

Lai padziļinātu zināšanas par to, kā palīdzēt gan Latvijas, gan Ukrainas jauniešiem, 2022. gada aprīlī un maijā (JSPA) organizēs četru vebināru ciklu, kura laikā tiks sniegts atbalsts jaunatnes jomā iesaistītajiem pašreizējos krīzes apstākļos. Vebināra mērķauditorija ir jaunatnes darbinieki, skolotāji un jaunieši.

Dalīties
Translate »