Mācību kurss “Zaļie pirkstiņi” ilgtspējības prioritātes īstenošanai

Mācību kurss “Zaļie pirkstiņi” ir atbalsts ESK organizācijām ilgtspējības prioritātes īstenošanā. Mācību kurss notiks 21.06.-24.06.2022., Īrijā. Elektroniska pieteikšanās atvērta līdz 16.05.2022.

Eiropas Solidaritātes korpuss (ESK) ir viens no rīkiem, ar kura palīdzību ir iespējams aktualizēt klimata un vides problēmas. Eiropas zaļā kursa veicināšanai programmas mērķis ir integrēt zaļo praksi visos projektos un aktivitātēs, kā arī veicināt vides ziņā ilgtspējīgu un atbildīgu rīcību visos līmeņos – gan dalībnieku starpā, gan organizāciju līmenī.

Programma atbalsta arī projektus un pasākumus, kas risina sabiedrības problēmas saistībā ar vides aizsardzības, ilgtspējības un klimata mērķiem. Šādi projekti var risināt dažādus jautājumus, piemēram, dabas resursa aizsardzību, saglabāšanu un vairošanu.

Mācību kursa “Zaļie pirkstiņi” mērķis ir atbalstīt organizācijas, kas darbojas Eiropas Solidaritātes korpusā, lai veiksmīgāk sasniegtu ilgtspējības prioritāti.

Mācību kursa uzdevumi:

  • palīdzēt organizācijām veidot labāku izpratni par to, ko nozīmē ilgtspējība ESK ietvaros un kā to varētu praktiski iekļaut savā ikdienas darbā;
  • izstrādāt aktivitātes, kas palīdzētu organizācijām īstenot ilgtspējīgas prakses ieviešanu;
  • izpētīt un ieviest labo prakšu piemēros savā darbībā;
  • apmainīties ar pieredzi un iegūt jaunus kontaktus.

Mērķa grupa – organizācijas, kas iesaistītas ESK brīvprātīgo uznemšanā vai nosūtīšanā. Mācību kursā var pieteikties jaunatnes darbinieki, treneri, līderi, jaunatnes projektu īstenotāji un brīvprātīgo mentori.

Plašāka informācija un pieteikšanās anketa (aizpildāma līdz 16. maijam) pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē: https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/green-fingers-supporting-esc-organisations-to-address-the-sustainability-priority.10178/

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatori Lauru Timmu (tālr. 67358069; e-pasts: laura.timma@jaunatne.gov.lv).

Dalīties
Translate »