Mācību kurss “Do IT in Youth Work” par jauniešu digitālās kompetences attīstīšanu

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jaunatnes darbiniekus pieteikties mācību kursam “Do IT in Youth Work”, kas notiks no 5. līdz 8. jūlijam Horvātijā. Kursam nepieciešams reģistrēties līdz 16.maijam SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

Mācību kursa galvenais mērķis ir izglītot jaunatnes darbiniekus par jauniešu digitālās kompetences attīstībā nepieciešamajiem instrumentiem un metodēm. Mācību kurss tiek veidots, iekļaujot gan klātienes, gan tiešsaistes elementus un ir vērsts uz to, lai veicinātu jaunatnes darbinieku iespējas un palīdzētu viņiem attīstīt to jauniešu digitālās prasmes, ar kuriem viņi strādā. Kurss noritēs divās daļās – sākotnēji dalībniekiem būs tiešsaistes apmācības, un pēc tam sekos mācību kursa klātienes daļa.

Mācību kursa dalībniekiem būs iespēja uzzināt vairāk par digitālo jaunatnes darbu, digitālo drošību, STEM (Science, technology, engineering, and mathematics) izglītību un dažādu rīku, piemēram, 3D printeru izmantošanu ikdienas darbā. Šī ir lieliska iespēja jomas jaunpienācējiem, kas vēlas iegūt jaunas zināšanas digitālajā darbā ar jaunatni.

Mācību kursa uzdevumi:

  • Dot iespēju jaunatnes darbiniekiem un citiem jaunatnes darba speciālistiem izstrādāt digitālā darba ar jaunatni stratēģiju;
  • Iepazīstināt kursa dalībniekus ar metodēm, instrumentiem un aktivitātēm, kas var tikt pielietotas digitālajā darbā ar jaunatni;
  • Izprast, kā digitālie rīki spēj papildināt neformālo izglītību;
  • Izprast tiešsaistes mācīšanās priekšrocības un trūkumus;
  • Iepazīties ar dažādiem darbā ar jaunatni pielietotajiem rīkiem, piemēram, Snapchat, TikTok, Miro, u.c.;
  • Veicināt tīklošanos un kontaktu veidošanu, nākotnes sadarbībām.

Mērķa grupa: jaunatnes darbinieki, treneri, jaunatnes līderi, jaunatnes projektu īstenotāji un brīvprātīgo mentori.

Plašāka informācija un pieteikšanās anketa (aizpildāma līdz 16. maijam) pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

 

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatori Kristīnu Kļimoviču (tālr. 67356284; e-pasts: kristina.klimovica@jaunatne.gov.lv).

Dalīties
Translate »