Eurodesk

Eurodesk ir Eiropas jaunatnes informācijas tīkls, kas sniedz informāciju un konsultācijas jauniešiem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem par dažādām mobilitātes iespējām Eiropā.

 • Eurodesk ir Eiropas jaunatnes informācijas tīkls, kas izveidots 1990. gadā. Latvijā Eurodesk darbojas kopš 2003.gada. Eurodesk darbojas kā programmas “Erasmus+” atbalsta organizācija, sniedz visaptverošu informāciju par mobilitātes iespējām jauniešiem un tiem, kuri strādā ar jauniešiem. Eiropā 37 valstīs darbojas 39 Eurodesk nacionālie koordinatori, kuri koordinē vairāk nekā 2100 vietējos Eurodesk informācijas punktus. Latvijā darbojas 6 reģionālie koordinatori un 38 informācijas punkti, kas savos reģionos strādā ar jauniešiem un nodrošina informatīvu atbalstu Eiropas Savienības programmas “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” potenciālajiem un esošajiem projektu īstenotājiem. Plašāku informāciju par Eurodesk tīklu var atrast Eurodesk starptautiskajā lapā.

  Eurodesk uztur tiešsaistes iespēju datu bāzi jauniešiem, kur jaunieši var meklēt iespējas 5 kategorijās:

  • mācīšanās: programmas un stipendijas, lai mācītos un studētu ārzemēs;
  • brīvprātīgais darbs: programmas un projekti, lai veiktu brīvprātīgā darba projektu ārzemēs;
  • prakse: apmaksāta prakse un stažēšanās starptautiskās un ES institūcijās;
  • piedalīšanās: aicinājumi piedalīties dažādos konkursos, konferencēs un spēlēs;
  • dotācijas: finansējums projektu un jauniešu informācijas atbalstam no ES, piemēram, “Erasmus+”, “Horizon 2020” vai “Europe for citizens” uzaicinājumiem iesniegt priekšlikumus un no privātiem fondiem.
  1. Strādā ar kvalificētu un apmācītu personālu;
  2. Pieejams bez maksas;
  3. Ņem vērā jauniešu vēlmes;
  4. Sniedz informāciju visiem jauniešiem;
  5. Nodrošina neitrālu informāciju;
  6. Atsaucas uz informācijas avotiem;
  7. Nodrošina piekļuvi vietējai un reģionālai informācijai Eiropā;
  8. Sniedz informāciju, kas balstīta uz liecībām un patiesiem stāstiem;
  9. Īpaši atsaucas uz finansiāli atbalstītām programmām;
  10. Strādā ar pārbaudītiem un uzticamiem avotiem.
 • Eurodesk organizē mācības un pasākumus jauniešiem visā Latvijā. Lielākās aktivitātes tiek īstenotas maijā Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros un oktobrī kampaņas “Time to Move” ietvaros.

  2022. gads Eiropā bija Eiropas jaunatnes gads, kura ietvaros arī Latvijas Eurodesk tīkls aktīvi organizēja pasākumus un piedalījās iniciatīvās.

  Svarīgi izcelt, ka 2023. gads ir Eiropas Prasmju gads, par ko vairāk var uzzināt sekojot šai saitei: https://jaunatne.gov.lv/jaunumi/nozares-jaunumi/latvija-atklats-eiropas-prasmju-gads/.

  Time to Move ir jauniešu mobilitāti veicinoša kampaņa, kas katru gadu oktobrī aptver tiešsaistē un klātienē rīkotus pasākumus jauniešiem visā Eiropā. Aktivitāšu mērķis ir informēt jauniešus par iespējām iesaistīties Eiropas projektos, doties uz ārvalstīm brīvprātīgajā darbā, vai pašiem rakstīt un īstenot projektus, iepazīt Eiropu un iegūt labu pieredzi nākotnei. Ar visām aktivitātēm var iepazīties kampaņas oficiālājā tīmekļa vietnē.

 • Eurodesk Latvijas tīklā 2022. gadā darbojās 6 reģionālie koordinatori un 38 informācijas punkti. Lai veicinātu izpratni par jauniešu iespējām Eiropā 2022. gadā, Eurodesk Latvijas tīkls organizēja 382 aktivitātes. Kopumā visa gada garumā aktivitātēs tika sasniegti aptuveni 11311 dalībnieku. 2022. gadā tika novērots liels aktivitāšu un interesentu pieaugums, kas skaidrojams ar to, ka 2022. gads tika pasludināts par Eiropas Jaunatnes gadu, kas veicināja Eurodesk tīkla darbību.

  Paralēli Eiropas Jaunatnes gadam, Eurodesk organizēja vairākus pasākumus tieši maijā, oktobrī un novembrī, kad norisinājās “Time to Move” kampaņa. Svarīgi izcelt, ka 2022. gadā iznāca tiešsaistes spēles “Time to Move: Adventures in Berlin” otrā daļa – “Time to Move: Mysteries in Riga”. Šo izglītojošo spēli var spēlēt 2 spēlētāju komanda par tādām tēmām kā iekļaušana, Eiropas programmas, zaļais dzīves veids, u.c. Spēli iespējams spēlēt, sekojot šai saitei: https://timetomove.eurodesk.eu/riga/.

 • Eiropas Jaunatnes portālā var atrast informāciju par dažādām Eiropas Savienības (ES) finansētām iniciatīvām un programmām - “Erasmus +”, “Eiropas Solidaritātes korpuss”, DiscoverEU, “Erasmus +” virtuālo apmaiņu un daudzām citām iespējām.

  Eiropas Jaunatnes portāls piedāvā informāciju un iespējas jauniešiem, kuri dzīvo, mācās un strādā Eiropā. Tas, galvenokārt, uzrunā jauniešus, bet arī citas ieinteresētās puses, kuras darbojas jaunatnes jomā.

  Portālā pieejama arī “Eiropas Solidaritātes korpuss” datu bāze, kurā iespējams meklēt brīvprātīgā darba iespējas. 

  Portālā, pamatojoties uz Eiropas Padomes 2018. gada 26. novembra rezolūciju, var atrast informāciju, kas saistīta ar ES jaunatnes stratēģiju, kas ir pamats ES jaunatnes politikas darbībai 2019. – 2027. gadā.

  Eurodesk tīkls ar portāla starpniecību atbild uz jauniešu jautājumiem par dažādām tēmām, tai skaitā arī par “Eiropas Solidaritātes korpuss” iniciatīvu.

  Eiropas Jaunatnes portāls ir ES iniciatīva, kura saturu nodrošina Eiropas Komisija un informācijas tīkls Eurodesk. Portāls aptver 34 valstis un tas ir pieejams 28 valodās. 

Arita Zvejniece

Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatore (Eurodesk)

Dalīties
“Eiropas Solidaritātes korpuss”“Erasmus+”“Eurodesk”Jaunatnes politikas valsts programma“PROTI un DARI 2.0”“eTwinning”“Digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstība pašvaldībās”
Translate »