“Erasmus dienas 2023”

2023. gadā Erasmus dienas (#ErasmusDays) norisināsies sešas dienas – no 9. līdz 14. oktobrim. Plašāka informācija organizatoriem pieejama šajā satura lapā.

 • Pasākumu reģistrācija

  Projektu īstenotāji jau no 9. maija - Eiropas dienas tiek aicināti iesniegt savu pasākuma pieteikumu. Plānotos pasākumus dalībnieki ir aicināti reģistrēt tīmekļa vietnē erasmusdays.eu.

  Tematiskais virziens

  2023. gadā, atzīmējot Eiropas Prasmju gadu, Erasmus dienu tēma ir “Sešas dienas, lai Eiropa iemirdzētos”. Šajā gadā ir būtiski apzināties Eiropas kultūras daudzveidības nozīmi un uzsvērt tās piedāvātās mācību iespējas.

  Tāpat pasākumu organizatori savās aktivitātēs var akcentēt tādas tēmas kā, piemēram, starptautiskā mobilitāte, Eiropas vērtības un pilsonība, kā arī kādu no četrām “Erasmus+” prioritātēm:

  • iekļaušana un daudzveidība;
  • digitālā transformācija;
  • vide un cīņa pret klimata pārmaiņām;
  • līdzdalība demokrātiskajā dzīvē.

  Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Māru Medni: mara.medne@jaunatne.gov.lv; +371 25660858.

 • Pieteikt un organizēt Erasmus dienu aktivitāti var dalībnieki, kuri īsteno vai īstenojuši “Erasmus+” projektus, no valsts iestādēm, organizācijām, nevalstiskajām organizācijām, izglītības un mācību iestādēm, pētniecības centriem un citām iestādēm.

  1. Izveido pasākumu, kurā tiks atspoguļota “Erasmus+” projektu ietekme vai projektu iesniedzēju, dalībnieku pieredze. Pasākumu var organizēt arī digitāli, ja to nav iespējams darīt klātienē.
  2. Reģistrē pasākumu Erasmus dienu oficiālajā tīmekļvietnē erasmusdays.eu.
  3. Informē par reģistrēto un plānoto pasākumu medijus, politikas veidotājus un iedzīvotājus, kā arī dalies ar ziņām par pasākumu sociālo mediju vietnēs, izmantojot tēmturi #ErasmusDays. Komunikācijā par pasākumu iespējams izmantot vizuālos materiālus, kas pieejami šīs satura lapas sadaļā "Vizuālās identitiātes materiāli".
  4. Ja nepieciešama palīdzība pasākuma reģistrēšanā vai citos jautājumos saistībā ar Erasmus dienām, aicinām sazināties ar attiecīgo valsts aģentūru: jaunatnes jomas jautājumos ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, savukārt izglītības, mācību un sporta - Valsts izglītības attīstības aģentūru.
 • Pasākumi, izstādes, koncerti, konkursi, tiešsaistes vai klātienes semināri, atvērto durvju dienas, zibakcijas, izglītojošas nodarbības, projektu pieredzes stāstu publicēšana sociālajos medijos – šie ir tikai daži no veidiem, kādos ir iespējams organizēt savu Erasmus dienu aktivitāti.

 • Lai plašāka sabiedrība uzzinātu par Erasmus dienu pasākumu norisi, aicinām pasākumu īstenotājus informēt vietējos medijus par pasākumu norisi un aicināt tos piedalīties pasākumos. 

  Sociālajos medijos aicinām publicēt pasākumu fotogrāfijas un video ierakstus, izmantojot tēmturus #ErasmusDienas un/vai #ErasmusDays. Tāpat aicinām arī Facebook ierakstos atzīmēt JSPA un "Erasmus+" Latvija Facebook lapas - @Jaunatne @ErasmusPlusLV.

  Organizācijām komunikācijā izmantojami vizuālās identitātes un komunikācijas materiāli drīzumā būs atrodami šīs lapas sadaļā "Vizuālās identitātes materiāli".

Dalīties
Translate »