Programma “Erasmus+” (2021-2027) sniedz iespēju jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar jaunatni, iegūt jaunas kompetences un pieredzi, veicināt sociālo iekļaušanu, līdzdalību, radošumu un inovatīvas pieejas organizāciju un politikas līmenī jaunatnes jomā.
Programmas "Erasmus+" galvenais mērķis ir atbalstīt personu izglītību, profesionālo un personīgo attīstību izglītībā, apmācībā, jaunatnē un sportā Eiropā un ārpus tās, tādējādi veicinot ilgtspējīgu izaugsmi, nodarbinātību un sociālo vienprātību, un stiprināt Eiropas identitāti.
Programmu "Erasmus+" Latvijā administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra (formālās izglītības sadaļa) un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (jaunatnes sadaļa). Vienlaicīgi Eiropas Komisija izsludina pieteikšanos centralizētos projektu konkursos un "Erasmus+" Sporta projektu konkursos.
Programmas "Erasmus+" (2021-2027) jaunatnes jomas mērķis ir veicināt mobilitāti neformālās izglītības jomā un aktīvu jauniešu un jaunatnes darbinieku līdzdalību, kā arī veicināt sadarbību, sociālo iekļaušanu, radošumu un inovatīvas pieejas organizāciju un politikas līmenī jaunatnes jomā.
Programmas "Erasmus+" prioritātes:
Programmas “Erasmus+” īstenošanai 2021.-2027. gadā pieejamais finansējums ir 26 miljardi eiro, no kuriem 10.3% ir paredzēts jaunatnes jomai.
2021. gadā Latvijā programmā “Erasmus+” jaunatnes jomā ir paredzēti 2 projektu konkursi. Informācija par kopējo projektu konkursiem paredzēto finansējumu tiks papildināta.
Programmā “Erasmus+” jaunatnes jomā var piedalīties:
Detalizēta informācija par iespējām pieejama katra projekta veida aprakstā.
Programmā projektus var iesniegt:
Detalizēta informācija par iesniedzējiem pieejama katra projekta veida aprakstā.
Programmā “Erasmus+” jaunatnes jomā ir iespēja iesniegt pieteikumus divās pamatdarbībās šādos turpmāk minētajos projektu veidos un aktivitātēs:
"Erasmus+" 1. pamatdarbība “Personu mobilitāte mācību nolūkos” (KA1):
"Erasmus+" 2. pamatdarbība "Partnerības inovācijai un labās prakses apmaiņai" (KA2):
SVARĪGI! Organizācijas, kas darbu ar jaunatni plāno stratēģiski un ilgtermiņā, var pieteikties "Erasmus+" akreditācijai jaunatnes jomā, tādējādi saņemot finansējumu ikgadējo aktivitāšu organizēšanai ar atvieglotiem nosacījumiem.
Nākamie soļi:
Izmanto JSPA piedāvātos atbalsta pasākumus: