Piekļūstamības paziņojums

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 “Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā” (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.

Šīs tīmekļa vietnes izstrādē ir izmantotas dažādas tehnoloģijas, lai saturu padarītu pieejamāku pēc iespējas plašākam lietotāju lokam, tai skaitā lietotājiem ar redzes, dzirdes vai citiem kustību ierobežojumiem.

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz tīmekļvietni: www.jaunatne.gov.lv

Šajā tīmekļvietnē Jums ir iespējams:

 • Tuvināt tās saturu;
 • Pārvietoties tīmekļvietnē izmantojot tikai klaviatūru;
 • Mainīt satura kontrastu;

Zemāk ir detalizētāk aprakstīts kā lietotāji tīmekļvietni var izmantot ērtāk un efektīvāk, izmantojot dažādus pārlūka operētājsistēmas un tīmekļvietnē iestrādātos rīkus.

Vairāk par piekļūstamību skatīt šeit: https://www.abilitynet.org.uk/mcmw/. Ja radušies jautājumi, lūdzu, rakstiet uz e-pastu liga.murniece@jaunatne.gov.lv.

 • Navigācija ar tastatūru
  Šī tīmekļvietne ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams nospiežot tabulācijas taustiņu "Tab", kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz citām lapām vai lapai būtiskām pogām. Fokusēto elementu izceļ krāsas maiņa un tas izskatās kā ierāmēts lodziņš. Lai aktivizētu šo elementu (t.i., "noklikšķinātu uz tā"), nospiediet taustiņu "Enter".

  Šī tīmekļvietne ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams nospiežot tabulācijas taustiņu "Tab", kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz citām lapām vai lapai būtiskām pogām. Lai aktivizētu šo elementu (t.i., "noklikšķinātu uz tā"), nospiediet taustiņu "Enter".

 • Fonta izmērs
  Pārlūkojot tīmekļa vietni varat to veikt, mainot fonta izmērus, izmantojot pārlūkprogrammā iebūvētās iespējas, vai izmantojot tīmekļvietnē iestrādātos fonta izmērus.

  Mēs iesakām izmantot vienkāršāko veidu - tīmekļvietnē iestrādāto tuvinājumu.


  Ar pārlūku
  Visas populārās pārlūkprogrammas ļauj tuvināt un tālināt, nospiežot Ctrl un "+" vai "- " taustiņus. Vai arī turiet Ctrl taustiņu un ritiniet uz augšu vai uz leju ar peles rullīti.


  Tīmekļvietnē iestrādātie fonti
  Šajā tīmekļvietnē ir iestrādāti trīs dažādi fonta izmēri. Izvēloties kādu no fonta izmēriem, viss tīmekļvietnes saturs tiek palielināts attiecīgajā izmērā.

  Visas populārās pārlūkprogrammas ļauj tuvināt un tālināt, nospiežot Ctrl un "+" vai "- " taustiņus. Vai arī turiet Ctrl taustiņu un ritiniet uz augšu vai uz leju ar peles rullīti.

   

 • Šī vietne ļauj lietotājiem iegūt lielāku teksta kontrastu, mainot satura krāsas. Tīmekļvietnes kontrastu iespējams nomainīt izvēloties funkciju melns teksts uz balta fona.

 • Ja Jums ir nepieciešams saturs citā formātā, sazinieties ar mums, norādot:

  Saiti uz saturu (URL);
  Jūsu vārdu un e-pasta adresi;
  Formātu, kāds jums nepieciešams konkrētajam saturam (piemēram, piekļūstams PDF, audio u.tml).

 • Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību.

  Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā, vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums.

  E-pasts: liga.murniece@jaunatne.gov.lv

  Tālrunis: +3716735257

  Adrese: Mūkusalas iela 41, Rīga

  Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi 7 dienu laikā.

 • Par tīmekļvietnes piekļūstamību mūsu iestādē atbildīga ir “Komunikācijas daļa”.
  E-pasts: liga.murniece@jaunatne.gov.lv
  Tālrunis: +3716735257

  Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam:

  Tiesībsarga birojs: Baznīcas iela 25 Rīgā, LV-1010

  Tālrunis: +37167686768

  E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv

  https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

 • Mēs plānojam atjauninātu un paplašinātu tīmekļvietnes piekļūstamības iespēju nodrošinājumu un esošu nepilnību novēršanu pēc iespējas ātrāk.

  Šis paziņojums ir sagatavots 22.12.2020.
  Paziņojums pēdējo reizi atjaunots 28.12.2020.

Dalīties
Translate »