Tērvetes jauniešu projekta "Esmu TĒRVETnieks!" aktivitātes

Tērvetes novada domes projektā "Esmu TĒRVETnieks!" ietvaros, kas tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2016.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros, aktivitātes rit „pilnā sparā”.

31. maijā notika brīvprātīgā darba velobrauciens "Iebraucam vasarā". Kopumā jaunieši nobrauca aptuveni 45 kilometrus un aplūkoja Mežmuižas pili Augstkalnē, "Stārķu parku Bukaišos", Tērvetes senvēstures muzeju kādreizējās Tērvetes skolas telpās, viesu namu "Sprīdīši", Pālēnu muižu, Klosterkalnu, Tērvetes pilskalnu, un Gulbīša ezeru.

Tērvetes novada novadpētniecības krātuvē – bijušajā Tērvetes skolā jauniešiem tika sniegta iespēja pārbaudīt savas zināšanas, izpildot dažādus uzdevumus, vērpt ar vērpjamo ratiņu un rakstīt ar rakstāmspalvu.

A.Brigaderes muzejā "Sprīdīši" jaunieši 3 stundu garumā veica brīvprātīgo darbu un lasīja zarus tā teritorijā. Kad darbiņš bija padarīts, atalgojums par darbu bija "Sprīdīšu" kafejnīcas cienasts un ugunskurā ceptas desas no SIA "Silāres".

Jaunieši uzsver, ka nobrauktais attālums ir bijis tā vērts - ir iegūtas jaunas zināšanas par savu dzimto pusi un apzināti "novada dārgumi."

2. jūlijā, Augstkalnes pagasta sporta svētku ietvaros jau 3. gadu notika volejbola turnīrs „TĒ kauss”. Turnīrā piedalījās 9 komandas, ceļojošo kausu ieguva komanda „HKU”. 2.vieta pienācās komandai „Dobele”, bet 3.vieta - komandai „Dāmnieki”. Volejbols bija svētku ilgākā aktivitāte, kas norāda uz lielo atsaucību konkrētajai sporta spēlei.

16.jūlijā jau ceturto gadu pēc kārtas tika svinēti Tērvetes novada svētki, kuros viena no aktivitātēm bija foto orientēšanās sacensības "Atklāj Tērveti no jauna”. Šajās sacensībās tika pārbaudīta ne tikai dalībnieku spēja atpazīt un atrast konkrēto vietu, bet arī komandas erudīcija, aktivitāte, vienotība un radošums. Katrā kontrolpunktā bija dažādi uzdevumi. Sacensībās pavisam piedalījās septiņas komandas. Priecēja tas, ka bija komandas, kuras piedalījās atkārtoti, kā arī prieks par komandām, kas startēja pirmo reizi, gūstot labus rezultātus. Noslēgumā tika apbalvotas labākās komandas, kā arī pie veicināšanas balvas tika komandas, kurām nedaudz pietrūka līdz uzvarai. Kopumā pasākums bija izdevies.
1.vietu ieguva komanda "F1” jeb Eglāju ģimene, 2. vietu - komanda "Jērumas” un 3. vietu komanda "Laizāni”.

No 27.-29. jūlijam Dobeles Jaunatnes iniciatīvu un veselības centra aktivitāšu mājā "Zaļkalni” norisinājās neformālās izglītības apmācības "Dzimis līderis’’. Apmācības vadīja Katrīna Freimane un Reinis Širokovs. Šajās apmācībās jaunieši iepazinās ar neformālo izglītību un tās metodēm, ieguva zināšanas par līderību, līdera tipiem un tā nozīmi komandā, uzzināja, kas ir sinerģija, trenējās veidot projektu un to prezentēt. Jaunieši savdabīgā veidā iemācījās tiešām daudz dzīvē noderīgu lietu. Bija reizes, kad vieglāk šķita padoties, tomēr ar kopējiem spēkiem tika pieveikti pat sarežģītākie uzdevumi. Šo piecu dienu laikā dalībnieki iemācījās uzklausīt viens otru un komunicēt ne tikai mums ierastajā veidā. Jaunieši ne tikai krāja zināšanas, bet arī lieliski pavadīja laiku. Kopā gāja peldēties, rīkoja volejbola mačus, vakaros spēlēja spēles un dalījās ar dažādiem stāstiem. Notika arī talantu šovs, kurā katrs varēja sevi parādīt no labākās puses. Katram bija sagatavots kāds talants un bija tiešām jauki skatīties, cik talantīgi tomēr mēs esam. Katru dienu "Zaļkalnos” bija dzirdami smiekli, tomēr vajadzīgajās situācijās jaunieši prata būt nopietni un apzinīgi. Es domāju, ka šīs apmācība ikvienam bija noderīgas, jo iegūtās zināšanas noderēs ne tikai ģimenes lokā un skolā, bet arī visas dzīves laikā, kā arī brīnišķīgās atmiņas un jaunos draugus var uzskatīt tikai par ieguvumu. Pilnīgi noteikti visi, kas piedalījās šajās apmācībās bija tikai ieguvēji. Lielisks piedzīvojums.

 

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2016. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Lelde Krūmiņa