Starptautisks projekts "Baltic Way for Peace”

Eiropas Komisijas finansētās programmas "Erasmus+” ietvaros tiek īstenots starptautisks projekts "Baltic Way for Peace”, kurā iesaistītas 11 nevalstiskas organizācijas no Gruzijas, Krievijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, Turcijas, Spānijas, Lietuvas, Igaunijas, Latvijas, Serbijas un Čehijas, kuru koordinē biedrība „Baltic Youth Way”.

Projektā tiek aktualizēta miera, sapratnes un pārrobežu draudzības nozīme, atbalstot jauniešu svarīgo lomu un centienus miera veicināšanā.

8 dienu apmācībās, kas notika Liepājas novadā un Rīgā, piedalījās 28 jaunatnes darbinieki un līderi. Tika pielietotas inovatīvas apmācību metodes, neformālās izglītības principi, iekļaujot jogu, meditāciju, dabas spēcinošo klātbūtni, mediācijas prasmes, empātijas treniņus, nevardarbīgas komunikācijas pamatus, konfliktu analīzi, nevardarbīgas metodes sociālām pārmaiņām. Tā dalībnieki apmeklēja Liepājas jauniešu centru "Karosta Kids”, lai iepazītos ar situāciju jaunatnes jomā ārpus Rīgas un tikās ar vietējiem Liepājas jauniešiem.

Apmācību laikā tika veidota dokumentālā filma, kura būs pieejama jau šoruden un parādīs jauniešu lomu miera veicināšanā starptautiskā mērogā, aktualizējot nevardarbīgus konfliktu noregulēšanas veidus konfliktu skartajos reģionos.

Piedāvājam iepazīties ar filmas treileri ar Daiņa Īvāna komentāriem par miera tēmu: https://www.youtube.com/watch?v=mWuwl5eK3w4.