Starptautisks apmācību kurss „Baltic TC for EVS Mentors”

Aicinām pieteikties apmācībām „Baltic TC for EVS Mentors” ES programmas „Jaunatne darbībā” Eiropas Brīvprātīgā darba (EBD) mentorus ar pieredzi mentora lomā vismaz vienā EBD projektā. Apmācības notiks 2013. gada 26. – 29. jūnijā Lietuvā (Trakai). Pieteikšanās: līdz 26. maijam!

Apmācību kurss tiek organizēts, lai veicinātu EBD projektu aktivitāšu kvalitāti, attīstot mentoru kompetences, lai viņi spētu veiksmīgāk organizēt mācīšanās procesu brīvprātīgajiem.

Mērķi:
-Iegūt labāku izpratni par mentoru lomu EBD ciklā un par citiem mentoringa aspektiem EBD projektos;
-Uzlabot mentoru spējas organizēt mācīšanās procesu brīvprātīgajiem;
-Uzlabot apmācību dalībnieku izpratni, zināšanas un prasmes, kā atbalstīt mācīšanās procesus brīvprātīgajiem.

Apmācību ietvaros apskatītās tēmas:
-EBD mentoru lomas un kompetences;
-Mācīšanās EBD projektos; kas to ietekmē;
-Kā mentors var organizēt mācīšanās procesu brīvprātīgajiem EBD projektos;
-Instrumenti, kā atbalstīt brīvprātīgo mācīšanos: izvērtēšana, atgriezeniskā saite, mācīšanās plāni, Jaunatnes pase jeb Youthpass u.c.
-Sarežģītas situācijas/krīžu vadība.

Līdzfinansējums: LVL 20
Darba valoda: angļu
Organizators: ES programmas „Jaunatne darbībā” Lietuvas, Igaunijas un Latvijas Nacionālā aģentūra

Mentorings ir saistošs un vērtīgs process, kura laikā tev kā mentoram ir iespēja atbalstīt kādu personu viņa/-as mācīšanās procesā. No otras puses, tas ir izaicinājums, jo tev bieži var nākties radoši tikt galā ar grūtībām, veidot komunikāciju ar dažādām personībām, struktūrām un tev jābūt uzmanīgam, lai ar savu rīcību un uzvedību nemazinātu jauniešu vēlmi mācīties.

Mentoringa prasmes var tikt izmantotas arī citās aktivitātēs ārpus EBD projektiem (īpaši – ja atrodamies vadošajās pozīcijās) un ja esam ieinteresēti veidot labu atmosfēru komandā.

Pieteikšanās iespējama  līdz 2013. gada līdz 26. maijam  SALTO-YOUTH Resursu centra tīmekļa vietnē http://www.salto-youth.net/mysalto/login/?pfad=/tools/european-training-...

Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsiet paroli un varēsiet aizpildīt pieteikuma anketu. Sīkāka informācija par apmācību kursu: http://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/bal...


Ja rodas papildus jautājumi, droši rakstiet vai zvaniet:
Vladislava Šķēle
"Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra"
ES programmu daļas projektu koordinatore
Tālr.: +371 67358069
vladislava.skele@jaunatne.gov.lv