Šogad Ēnu dienā rekordaugsta skolēnu un ēnu devēju interese

Publicitātes foto

11. februārī Latvijā jau 14. reizi notiks karjeras izglītības pasākums Ēnu diena. Ēnu devēji iepazīstinās skolēnus ar dažādām profesijām visos Latvijas novados, kopā piedāvājot 6 730 vakances, kas ir par 18 % vairāk nekā pērn. Arī JSPA darbiniekiem būs savas "ēnas". 

Kopumā karjeras izglītības biržā www.enudiena.lv reģistrējušies 1115 Ēnu devēji un 22 606 potenciālie Ēnotāji.

„Visaktīvākie Ēnu devēji šogad ir valsts pārvaldes iestādes, tai skaitā pašvaldības. Tas norāda uz to, ka arī valsts sektora pārstāvji aktīvi iesaistās karjeras izglītībā un vēlas ieinteresēt jauniešus strādāt publiskajā sektorā. Tāpat vieni no aktīvākajiem Ēnu devējiem ir arī izglītības nozares pārstāvji un nevalstiskās organizācijas, dodot iespēju gūt priekšstatu un lauzt stereotipus par darbu šajās nozarēs,” stāsta Ēnu diena rīkotājs, praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns. 

Šogad Ēnu dienā tika aktualizētas inženierzinātnēs balstītās profesijas, kurās jau šobrīd vērojams speciālistu iztrūkums. Priecē fakts, ka inženierzinātņu profesijās šogad piedāvātas kopumā 380 vakanču vietas, sniedzot skolēniem iespēju ēnot inženierus un citus ar inženierzinātnēm cieši saistītu profesiju pārstāvjus. Latvijas darba tirgum tik būtiskās profesijas akcentēšana ļāvusi inženieriem šogad nokļūt 15 visvairāk piedāvāto profesiju vidū. 

Vislielākais vakanču skaits šogad tiek piedāvāts tādās profesijās kā policijas inspektors, sabiedrisko attiecību speciālists, projektu vadītājs, ārsts un dažāda līmeņa vadītāji. 

Šogad arī Ēnotāju aktivitāte vērtējama kā augsta. Lielākā karjeras izglītības birža skolēniem www.enudiena.lv šogad pulcē skolēnus no dažādām Latvijas vietām. Visvairāk skolēnu reģistrējušies no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas. Divdesmit aktīvāko izglītības iestāžu vidū pārstāvētas skolas ne tikai Rīgā, bet arī Jelgavā, Daugavpilī, Valmierā, Mārupē, Ogrē, Tukumā un Olainē. Vislielākā ēnotāju konkurence tradicionāli vērojama stjuarta vakancei, skolēni ļoti labprāt ēnotu kruīza vadītājus, veterinārārstus, stila un vizāžas pedagogus, žurnālistus un bērnu ķirurgus.

Par JA-YE Latvija Ēnu dienu

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Ēnu dienas laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. 

Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) reģistrēta preču zīme. JA-YE Latvija īsteno šo programmu un dod iespēju jauniešiem satikties ar saviem potenciālajiem darba devējiem jau četrpadsmito gadu.

Par JA-YE Latvija

JA-YE Latvija ir sabiedriskā labuma organizācija un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JA-YE Latvija ir viens no 37 Junior Achievement - Young Enterprise Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem kopš 1991. gada.

Eiropas Komisija atzinusi JA-YE Latvija par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību. 

JA-YE Latvija katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 59 000 skolēnu visā Latvijā, visos izglītības līmeņos:

•Finanšu pratības ABC - sociālo zinību priekšmeta mācību un metodiskie materiāli 1.-9. klasei

•Karjeras izglītības programma Ēnu diena 1.-12. klasei

•Skolēnu mācību uzņēmumu programma 4.-12. klasei

•Līderu programma 10.-12. klasei

•Start-Up programma augstskolu studentiem

•Kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas skolotājiem.

 

Papildus informācija:
Antra Laumane
JA-YE Latvija mārketinga vadītāja 
Tālrunis: 29565758; 
E-pasts: antra@jal.lv