Skolēni, vēl var paspēt pieteikties stipendiju konkursam

Nevalstiskā izglītības organizācija United World Colleges (UWC) Latvija aicina zinošus un sociāli aktīvus 10. un 11. klašu skolniekus pieteikties stipendijām. Uzvarētāji saņems pilnu vai daļēji apmaksātu stipendiju, lai divus gadus mācītos UWC koledžā Itālijā, Velsā vai Norvēģijā. Pieteikšanās: līdz 15. februārim!

Jauniešiem jābūt vecumā no 15 – 17 gadiem un gataviem sevi apliecināt trīs konkursa kārtās. Pirmajā kārtā jāiesūta CV, divas ieteikuma vēstules, liecības kopija, vecāku atļauja mācīties ārpus Latvijas un divas esejas par konkrētām tēmām, kuras pieejamas kopā ar pilnu nolikumu organizācijas mājas lapā uwclatvia.wordpress.com. Uzvarētājiem būs tas gods pārstāvēt Latviju kādā no trim koledžām, dzīvojot un mācoties starptautiskā vidē un iegūstot pasaulē atzītu diplomu International Baccalaureate, kas paver lielisku iespēju tālākām studijām kā ārvalstu, tā arī Latvijas augstskolās. Pieteikumi tiks gaidīti līdz 15. februārim.

UWC ir organizācija ar trīspadsmit starptautiskām koledžām Itālijā, Amerikā, Velsā, Honkongā, Norvēģijā un citur, kas nodrošina dažādu valstu jauniešus ar izglītību, neatkarīgi no tautības, rases vai reliģiskās pārliecības, lai veicinātu sapratni un sadarbību pasaulē. 1978. gadā Princis Čarlzs kļuva par UWC prezidentu, 1995. gadā viņa darbu turpināja Jordānijas karaliene Nora (HM Queen Noor) un Dienvidāfrikas prezidents Nelsons Mandela. UWC kustību ir atbalstījis arī tāds iedvesmojošs līderis kā Tūrs Heijerdāls. Latvijā UWC kustība darbojas kopš 1992. gada, katru gadu izsludinot konkursu par bezmaksas ceļazīmju iegūšanu kādā no UWC koledžām.


Vairāk informācijas:
Artūrs Sņegovičs
20210818
http://uwclatvia.wordpress.com
www.uwc.org