Siguldā aizvadīts pirmais erudīcijas konkursa pusfināla posms

Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros, kas norisinās no 27. maija līdz 2. jūnijam, jaunieši no visas Latvijas piedalās erudīcijas konkursā „Nāc un dari, jo tu to vari”. Konkursu organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Foto mirkļi no pasākuma

Pirmajā pusfināla posmā 13. maijā Siguldā komandas – četri jaunieši katrā – no Rīgas plānošanas reģiona – Rīgas, Mārupes, Pumpuru un Olaines izglītības iestādēm mērojās zināšanās un radošumā tādos tematos kā seno laiku vēsture, Eiropas Savienība, dzīvnieku pasaule u.c.

Tikai divi punkti izšķīra Jūrmalas Jauniešu domes audzēkņu komandu „Bambino” uzvaru, Pļavnieku pamatskolas komandu „Team CA$H” atstājot otrajā vietā. Savukārt trešo vietu godam nopelnīja Rīgas 1. ģimnāzijas komanda „Realm”.

Erudīcijas konkurss „Nāc un dari, jo tu to vari” norisinās trīs posmos. Siguldā žūrija – Siguldas novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Jolanta Borīte, Siguldas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece izglītības darbā Līga Sausiņa un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Komunikācijas daļas vecākā referente Iluta Stepanova vērtēja komandu erudīciju un praktiskās iemaņas, ko izmantot bija nepieciešams visās konkursa kārtās. Pirmajā kārtā tika vērtēts mājasdarbs – jauniešu sagatavotās prezentācijas par savu komandu. Tajā viņi izklāstīja savu pieredzi, izmantojot Eiropas Savienības (ES) piedāvātās iespējas un īstenojot projektus mobilitātes programmās. Konkursa otrajā kārtā skolu komandām bija jāatbild uz erudīcijas jautājumiem, kas aptvēra tādas jomas kā vēsture, ģeogrāfija, bioloģija, literatūra un ES. Noslēdzošajā posmā komandām bija jāpielieto radoša pieeja praktiskās nodarbības īstenošanā.

Erudīcijas konkursa mērķis ir veicināt jauniešu interesi par ES programmu „Jaunatne darbībā”, mobilitāti un pašu ES, izaicinot jauniešu erudīciju, skolā un ārpus tās apgūtās zināšanas un praktiskās iemaņas.

Konkurss norit vairākos posmos, un tam atlasītas 10 komandas, kas mērojas spēkiem pusfināla posmos Siguldā 13. maijā, Tukumā 15. maijā, Saldū 17. maijā, Cēsīs 20. maijā un Rēzeknē 23. maijā. Piecas uzvarētājas komandas – pa vienai no katra reģiona – Eiropas Jaunatnes nedēļas noslēgumā 2. jūnijā Rīgas domē sacentīsies fināla spēlē.

Erudīcijas konkursa „Nāc un dari, jo tu to vari” pirmās vietas komanda saņems galveno balvu – ceļojumu uz Horvātiju.

Eiropas Jaunatnes nedēļu Latvijā organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.