Semināri “Maini dzīvi, domā plašāk!” Rojā, Mālpilī un Jēkabpilī

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jauniešus un jaunatnes darbā iesaistītos piedalīties bezmaksas informatīvā semināros “Maini dzīvi, domā plašāk!”, kas norisināsies: 14. oktobrī Rojā, 30. oktobrī Mālpilī, 6. novembrī Jēkabpilī.

Detalizētāk par semināru norises vietu un laiku

Rojā: 14. oktobrī no plkst. 14:30 līdz plkst. 18:30, Brīvā laika pavadīšanas un jauniešu centrā “STROPS'” (Strauta ielā 8-33, Rojā);

Mālpilī: 30. oktobrī no plkst. 13:00 līdz plkst. 17:00 Mālpils novada vidusskolā (Sporta 1, Mālpilī);

Jēkabpilī: 6. novembrī no plkst. 13:00 līdz plkst. 17:00 Krustpils novada domes ēkā (Rīgas ielā 150A, Jēkabpilī).

Semināra laikā jaunieši un jaunatnes darbā iesaistītās atbalsta personas uzzinās par programmu “Eiropas Solidaritātes korpuss” un “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu iespējām, kā arī dzirdēs jauniešu stāstus par Eiropas iespēju ieguvumiem un varēs piedalīties brīvrunas meistarklasē.

Idus Abra, semināra iedvesmas persona, ir reperis, daļa no vienīgā repa improvizācijas teātra Latvijā “Brīvrunu Projekts” un kopā ar savu biedru Artūru Jenotu vada podkāstu par latviešu repu “Karsts Karsts”, uzvarējis vairākās frīstaila sacensībās, zināmākās no tām - Ghetto Games “Štuka par Bazaru”. Izdevis divas relīzes, miksteipu “Prelūdija” un mazalbumu “TRIPS EP”.

Lielu daļu no Idus Abras pašreizējās virzības ir veidojusi gūtā pieredze dažādos neformālās izglītības projektos. Pateicoties tiem, viņš ceļojis apkārt Eiropai, saticis jauniešus no dažādām valstīm un paplašinājis savu skatījumu uz dzīvi, ko iesaka izmēģināt katram jaunietim!

Semināra laikā Abra dalīsies ar pieredzi, kas iegūta Eiropas Jaunatnes parlamentā un nevalstiskajā organizācijā “Tellus”, kā arī ar citām ārzemju pieredzēm, kas gūtas ceļā un stāstīs, kā šis ceļš novedis līdz radošajai darbībai.

Seminārā aicināti piedalīties:
1. Projektu potenciālie īstenotāji: jaunatnes darbinieki, skolotāji, vadītāji, sociālie darbinieki, lēmumu pieņēmēji – paredzētas aktivitātes par projektu veidiem, atbalsta mehānismiem jaunatnes projektu īstenošanai, to ietekmi, labās prakses piemēriem u.c.
2. Jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem – paredzētas atraktīvas aktivitātes, izmantojot neformālās izglītības metodes, pieredzes stāstus un aktīvu darbošanos.

Semināriem aicinām pieteikties tiešsaistē:
http://ejuz.lv/iedvesmaroja
http://ejuz.lv/iedvesmamalpils
http://ejuz.lv/iedvesmakrustpils

Eiropas Komisija ir izstrādājusi starptautisku iniciatīvu “Network of Role Models”, kuras mērķis ir iedvesmot jaunieti līdzdarboties, mazināt atstumtību, radikalizāciju, kā arī veicināt sociālu iekļaušanu, aktīvu pilsoniskumu un piederību Eiropas vērtībām, radot vietu nopietnām un nenopietnām sarunām ar iedvesmas personām (Role Models).

Latvijā Eiropas Komisijas izstrādāto iniciatīvu jauniešiem īsteno JSPA. Informācija par plānotajiem pasākumiem un to norises vietām būs pieejama www.jaunatne.gov.lv.

 

Papildu jautājumiem:

Laura Reisele
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra
Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatore
Tālr.: +371 67358061
laura.reisele@jaunatne.gov.lv