Sabiedrībā pazīstami cilvēki pievienojas Brīvprātīgo Brigādei

Oktobrī un novembrī, atsaucoties Izglītības un zinātnes ministrijas aicinājumam, sabiedrībā pazīstami cilvēki kopā ar skolēniem dažādās Latvijas pilsētās veiks brīvprātīgo darbu, lai uzsvērtu tā nozīmi jauniešu karjeras izaugsmē. Brīvprātīgo Brigāde viesosies Salaspilī, Valmierā, Alūksnē, Dundagā, Liepājā, Jēkabpilī, Rēzeknē, Līvānos un Rīgā. Brīvprātīgo Brigādei jau pievienojušies pavārs Valters Zirdziņš, Ghetto Games un Ghetto Basket sporta pasākumu organizators Raimonds Elbakjans, mūziķis un LTV7 raidījuma SeMS vadītājs Valters Frīdenbergs un psihoterapeite Aina Poiša.

Katra vizīte sastāvēs no divām daļām. Rīta pusē Brīvprātīgo Brigāde kopā ar skolēniem veiks brīvprātīgo darbu kādā no nevalstiskajām organizācijām vai pašvaldības iestādēm. Skolēni, kopā ar sabiedrībā pazīstamiem dažādu profesiju pārstāvjiem veicot brīvprātīgo darbu, „pielaikos” tādas profesijas kā veterinārārsts, bibliotēkas darbinieks, pašvaldības darbinieks, skolotājs, pavārs, sociologs, sabiedrisko attiecību speciālists, mediķis/ sociālais darbinieks, tā demonstrējot to, ka brīvprātīgo darbs var būt lieliska iespēja ikvienam jaunietim pārliecināties par kādas profesijas piemērotību tieši viņam.

Savukārt pēcpusdienā Brīvprātīgo Brigāde viesosies skolā, no kuras nākuši skolēni, kas veica brīvprātīgo darbu. Pasākumu vadīs Uģis Joksts. Šeit Brīvprātīgo Brigāde tiksies ar pārējiem skolēniem, skolotājiem, skolēnu vecākiem, lai pārrunātu brīvprātīgā darba ieguvumus un dalītos iespaidos. Par brīvprātīgā darbā gūto pieredzi stāstīs pieredzējuši brīvprātīgie. Piedalīsies arī dažādas nevalstiskās organizācijas un pašvaldību iestādes, kas stāstīs par brīvprātīgā darba iespējām savā organizācijā. Noslēgumā klātesošie diskutēs par iespējām veicināt jauniešu brīvprātīgo darbu, meklējot piemērotākās metodes, lai iesaistītu jauniešus brīvprātīgā darba veikšanā un veicinātu sadarbību starp skolām, jauniešiem un iespējamām brīvprātīgā darba vietām.

Lai paustu atbalstu jauniešu brīvprātīgo darbam, visos Brīvprātīgo Brigādes vizītes pasākumos ir aicināti piedalīties arī vietējo pašvaldību vadītāji un žurnālisti.

Detalizēta informācija par katru no vizītēm sekos īsi pirms katra pasākuma. Visa aktuālā informācija atrodama interneta vietnē www.draugiem.lv/brivpratigodarbs.

Informācijai
Brīvprātīgo Brigādes vizītes tiek rīkotas Izglītības un zinātnes ministrijas informatīvās kampaņas jauniešiem par brīvprātīgo darba ieguvumiem un iespējām ietvaros. Līdz šī gada beigām notiks dažādi pasākumi un aktivitātes, lai popularizētu brīvprātīgo darbu jauniešu vidū, kā arī informētu par ieguvumiem, iespējām un pieredzi, ko var iegūt, veicot brīvprātīgo darbu. Kampaņa noslēgsies ar svētku pasākumu Starptautiskajā brīvprātīgo dienā 5.decembrī. Ikviens interesents interneta vietnē www.draugiem.lv/brivpratigodarbs var sekot līdzi kampaņas norisei, kā arī iegūt informāciju par brīvprātīgo darbu, brīvprātīgo darba veiksmes stāstiem, jaunumiem, ieteikumiem un iespējām iesaistīties brīvprātīgo darbā.

Diāna Sīmansone
Izglītības un zinātnes ministrijas
Sporta un jaunatnes departamenta direktora vietniece jaunatnes politikas jomā
Tālr.: 67047953, diana.simansone@izm.gov.lv
Informācijai par Brīvprātīgo Brigādes vizītēm: Ieva Kazaka, 26103038, ieva.kazaka@gmail.com

Brīvprātīgo Brigādes vizīšu grafiks

2.oktobris - Valmiera, Valmieras Valsts ģimnāzija
4.oktobris - Līvāni, Līvānu 1.vidusskola
10.oktobris - Salaspils, Salaspils 1.vidusskola
15.oktobris- Liepāja, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola
17.oktobris - Rēzekne, Rēzeknes 6. vidusskola
19.oktobris - Jēkabpils, Jēkabpils Valsts ģimnāzija
23.oktobris - Rīga, Rīgas 13. vidusskola
26.oktobris - Alūksne, Alūksnes novada vidusskola
9.novembris - Rīga, Rīgas Centra humanitārā vidusskola
13.novembris - Dundaga, Dundagas vidusskola