Rīgas Zoodārzā tikko izveidotas vairākas animācijas filmas

Sestdien, 18. maijā, notika projekta „Vides stāsti Vidzemē” radošā darbnīca, kurā bija rīdzinieku kārta taisīt sop motion animācijas īsfilmas par vides saudzēšanas un saglabāšanas tēmu.  Radošās darbnīcas dalībniekiem šoreiz  izdevās izveidot  patiesu komunikāciju ar floru un faunu, jo projekta dalībnieki rosījās Rīgas Zooloģiskajā dārzā!

Projekta „Vides stāsti Vidzemē” radošajā darbnīcā piedalījās Rīgas 61. vidusskolas 10. un 11. klašu un Rīgas Amatniecības vidusskolas  audzēkņi. Pēc savstarpējas iepazīšanās un rīta kafijas, lai iegūtu padziļinātu izpratni par vides saudzēšanas un saglabāšanas problēmām Latvijā, Eiropā un pasaulē kopumā, visi kopā gida pavadībā devāmies ekskursijā pa Zoodārzu. Lielāko ažiotāžu starp jauniešiem izraisīja jauki surikāti un lāči. Jau ekskursijas laikā skolēniem sāka veidoties idejas, par ko viņi stāstīs savā stop motion īssfilmiņā. Tāpēc pēc ekskursijas jauniešiem vajadzēja tikai uzrakstīt scenāriju un sagatavot nepieciešamo inventāru. Šos uzdevumus Rīgas 61. vidusskolas skolēniem kopā ar neformālo jauniešu grupu “Digitrix” palīdzēja risināt Rīgas Amatniecības vidusskolas Mediju nodaļas studenti.  Šoreiz katra dalībnieku  radošā grupa izmantoja savus  stop motion paņēmienus – viena grupa nolēma kā galveno  varoni filmiņā  atainot cilvēku, citi taisīja savas animācijas galveno varoni no plastalīna un papīra, bet citi apvienoja vairākus paņēmienus un “atdzīvināja” atkritumus, tādā veidā nogādājot tos paredzētajā vietā.

Jaunieši aktīvi piedalījās radošajā procesā. Tam netraucēja arī  pamatīgs lietus un krusa. Visiem paveicās – fotografēšana tika pabeigta īsi pirms tā brīža, kad sākas negaiss. Laika apstākļi nevienam nesabojāja garastāvokli, un omulīgā atmosfērā radošās darbnīcas dalībnieki arī noprezentēja savus mākslas darbus.

Apskatīties izveidotos darbus un radošās darbnīcas norises gaitas fotostāstu  var projekta mājaslapā www.digitrix.lv. Tur ir iespējams atrast arī apkopotos rezultātus no iepriekšējām darbnīcām Jaunpiebalgā un Valmierā.

Projekta „Vides stāsti Vidzemē”  norise kopumā  notika  vairākās Vidzemes reģiona pilsētās – Jaunpiebalgā, Valmierā un Rīgā. Katra radošā darbnīca tika veltīta vides tēmai un stop motion paņēmiena apguvei. Taču galvenais projekta uzdevums bija ar neformālas izglītības paņēmieniem piesaistīt jauniešu uzmanību  aktuāliem jautājumiem, kas skar mūsu sabiedrību un rosināt viņus aktīvāk piedalīties šo jautājumu pētīšanā un risināšanā.


Projekta “Vides stāsti Vidzemē” koordinatore Jekaterina

Ja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras mājaslapā norādīta saite uz citu iestāžu vai privātpersonu mājaslapām, kontiem vai vietnēm, par attiecīgajos informācijas resursos ievietoto informāciju Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra neatbild.