Projekts „Mēs raugāmies perspektīvā” rit pilnā sparā

Pirmie projekta „Mēs raugāmies perspektīvā” mēneši jau ir aizvadīti, tāpēc dalībnieki ar lieliem soļiem tuvojas filmas veidošanas un video apmācībām. Projektā iesaistās aktīvi jaunieši no radošās apvienības „Opā-opā” un Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centra struktūrvienības „Ziemeļi” un „Apīte” ar kopīgu mērķi – izveidot filmu!

Visa radošā komanda ir draudzīga un arī jau kļūst saliedēta, jo ir aizvadītas pašu veidotas ekskursijas gan pa „Apīti”, gan „Ziemeļiem”, lai uzzinātu, kā katrs dzīvo un ar ko nodarbojas. Lai gūtu ieskatu par filmu tapšanu un režisora darbu, projekta dalībnieki apmeklēja Rīgas Kino muzeju, kur varēja skatīt izstādi par latviešu kinodokumentālistu Hercu Franku, kā arī pēc tās muzejs piedāvāja noskatīties Jāņa Norda filmu „Amatieris” (2008), lai varētu vairāk iepazīties ar latviešu režisoru sasniegumiem un dažādajiem redzējumiem.

Jauniešiem nodarbību laikā tika rādīta Jura Podnieka leģendārā dokumentālā filma „Vai viegli būt jaunam?” (1986), kas no dalībnieku puses tika vērtēta kā ļoti patiesa filma, kas sasaucas arī ar mūsdienu problēmām.

Radošā komanda ne tikai skatās filmas, bet jau sāk iejusties arī aktieru lomās, jo paši būs arī kameras priekšā filmas tapšanas laikā. Pašlaik nodarbībās tiek aktīvi iestudētas etīdes ar visdažādākajām situācijām, kas ļauj pašiem jauniešiem atklāt savas aktiermeistarības stiprās un vēl uzlabojamās puses. Arī etīde ir kā īsa filmiņa, kur nepieciešami tēli, norises vieta, notikums un problēma, tāpēc šis posms ir svarīgs, lai gatavotos darbam pie scenārija.

Projekts „Mēs raugāmies perspektīvā” tiek realizēts ar ES programmas „Jaunatne darbībā” atbalstu.

Sabīne