Projekta „Winter outdoor activities for youth work”* iespaidi

2013. gada pašā sākumā pirmajās 11 februāra dienās Latvijā pulcējās 26 cilvēki no 5 valstīm – Latvijas, Slovākijas, Čehijas, Nīderlandes un Islandes, lai kopā radītu un izbaudītu ziemu ar mērķi radīt uzdevumus un efektīvas metodes darbam ar jauniešiem ziemā, āra apstākļos. Pasaulē tās tiek dēvētas un arīdzan atpazītas ar saukli „outdoor education”.

Apmācību laikā dalībnieki devās izaicinošā slēpju ekspedīcijā, ziemas apstākļos gulēja ārā – pat 2 reizes. Iesākumā tika iemēģinātas zviedru armijas teltis, kuras vērtējamas gandrīz kā augstākās klases viesnīca, kad, noslēpota saguruma pilni, dalībnieki tumsā ieradās pirmajā nometnes vietā. Otrajā reizē dalībnieki gulēja jau pašceltās sniega mājās, atklājot eskimosu garu un radot viņu cienīgu pajumtes mājīgumu sev apkārt. Apguvām vērtīgas izdzīvošanas mākas ugunskura un patvertņa celšanas jomā, veicām kartogrāfijas uzdevumus, kā arī radījām piedzīvojumu metodes, izmantojot kalna aktivitātes – snovbordu un slalomu.

Šeit uzskaitītas  tikai dažas no lietām un iespaidiem, ko radījām un piedzīvojām, pārējās skatāmas videofilmā, kas vizuāli un krietni sulīgāk atklāj visas piedzīvotās metodes un aktivitātes. Turklāt teorētiskam ieskatam dalībnieki radīja vizuālu rokasgrāmatu, jebkuram dodot iespēju izmantotās metodes atkārtot savos projektos.

Projekta realizētājs: Biedrība „Izdzīvo ideju”


*Āra ziemas aktivitātes darbā ar jauniešiem