Projektā "1001 stāsts starpkultūru dialogam" veicinās jauniešu izpratni par Vidusjūras reģionu

No 27. marta līdz 8. aprīlim Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar Annas Lindes Fonda Latvijas tīkla dalīborganizācijām realizē projektu "1001 stāsts starpkultūru dialogam”.

Ar Annas Lindes fonda un Eiropas Savienības finansiālu atbalstu jauniešiem būs iespēja iesaistīties vairāk nekā 30 izglītojošos pasākumos, diskusijās un radošajās darbnīcās visā Latvijā, lai padziļinātu izpratni par Vidusjūras reģiona kultūru un bēgļu jautājumiem.

Pasākumi dos iespēju katram pašam veidot savu viedokli par migrācijas jautājumiem, Vidusjūras reģiona kultūru un tās vērtībām, padziļināti izvērtēt pieejamo informāciju, iepazīties ar cilvēku dzīvesstāstiem un gūt personīgu starpkultūru pieredzi, stiprinot iecietību pret atšķirīgu kultūru pārstāvjiem.

Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības, it īpaši jauniešu, izpratni par kultūru daudzveidību un pretdiskriminācijas jautājumiem, veidot diskusiju Latvijas publiskajā telpā par migrācijas un bēgļu jautājumiem, veicināt iecietību un savstarpējo sapratni Latvijas sabiedrībā, kā arī attīstīt starpkultūru dialogu un sadarbību starp Latviju un valstīm, kas atrodas Vidusjūras Dienvidu un Austrumu krastā1 , labāk iepazīstot šī reģiona kultūru un jauniešu dzīvi tajā.

Aicinām piedalīties projekta "1001 stāsts starpkultūru dialogam" pasākumos!

 • Biedrība "Access Lab" piedāvā interaktīvas apmācības "Iejūties bēgļa ādā!", kuru laikā jauniešiem būs iespēja iepazīt izaicinājumus un grūtības, ar kurām ikdienā sastopas bēgļi no karadarbības zonām. Apmācības notiks 29. martā, 2. un 6. aprīlī Rīgā, 7. aprīlī – Liepājā un 8. aprīlī – Saldū.
 • 29. martā Rīgā "Resursu centrs sievietēm Marta" rīkos sapratnes un draudzības veicināšanas darbnīcu sievietēm "Radām mieru kopā: miera apļu metode". Tajā satiksies sievietes no Latvijas un sievietes no valstīm otrpus Vidusjūras, kurām Latvija ir kļuvusi par mājām. Viņas dalīsies pieredzē un atklās savas un sabiedrības vajadzības stabilas un mierpilnas dzīves veidošanai.
 • Biedrības "homo ecos:" radošajā darbnīcā "Tuvo Austrumu garšu migrācija" būs iespēja iepazīt Vidusjūras reģiona kultūru un vidi caur visām piecām maņām – redzi (prezentācija), dzirdi (lekcija, mūzika), smaržu (aromdarbnīca), garšu (uzkodas) un tausti (garšaugu iepazīšana). Dalībnieki varēs paši izgatavot aromātiskus gaisa atsvaidzinātājus no Vidusjūras reģiona garšaugiem, izzināt garšaugu migrācijas ceļus un pārrunāt godīgas tirdzniecības jautājumus. Radošās darbnīcas notiks 30. martā un 5. aprīlī Rīgā, 31. martā – Jelgavā, 4. aprīlī – Jūrmalā un 6. aprīlī – Kusā, Madonas novadā.
 • Kā papildinājums radošajām darbnīcām 4. aprīlī Jūrmalā, 5. aprīlī Rīgā un 6. aprīlī Kusā notiks arī diskusija "Jaunietis. Migrācija. Līdzdalība”, kuras ievadā pārstāve no Jordānijas pastāstīs par migrācijas ietekmi uz jauniešu dzīvi un viņu lomu atšķirīgās kultūrās. Savukārt 31. martā Jelgavā pirms radošās darbnīcas notiks diskusija "Ārvalstnieks Latvijā" sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ārlietu daļas ārzemju studentiem.
 • 1. aprīlī Pāvilostas "Jauniešu istabā" notiks filmu vakars un diskusija "Kustības misija" – būs iespēja noskatīties trīs dokumentālās filmas par bēgļu situāciju pasaulē, kā arī pārrunāt redzēto.
 • 3. aprīlī Daugavpilī un 4. aprīlī Viesītē notiks izglītojošas darbnīcas par starpkultūru attiecībām un naida runas riskiem internetā, to mazināšanas iespējām saistībā ar bēgļu un migrācijas jautājumiem. Pasākumos viesosies arī pārstāvji no Vidusjūras reģiona, lai dalītos savā dzīves un darba pieredzē saistībā ar migrācijas un bēgļu jautājumiem, kā arī jauniešu lomu atšķirīgās kultūrās.
 • 5. aprīlī pasākumā Rīgā "Iepazīsti, atklāj un izproti!" pirms radošās darbnīcas un diskusijas jauniešu studijā "BaMbuss" tiks atklāta izstāde "3M:Multimedia multipliers from margins".
 • 5. aprīlī Saldū norisināsies dzīvā bibliotēka pedagogiem "Izzināt! Iepazīt! Saprast!". Kopā ar eksperti no Jordānijas, latviešu brīvprātīgo Jordānijā un biedrības "Patvērums "Drošā māja"" pārstāvi skolotājiem un jaunatnes darbiniekiem būs iespēja izzināt naida runas riskus saistībā ar bēgļu, migrācijas un musulmaņu jautājumiem, jauniešu situāciju Vidusjūras reģionā un kultūru atšķirībām.
 • Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Āzijas studiju nodaļas Tuvo Austrumu apakšprogrammas studenti trīs nedēļu garumā viesosies Latvijas reģionu skolās ar informatīvu semināru ciklu "Iepazīsti Tuvo Austrumu valstu kultūru!". 21. martā seminārs notika Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā un Alūksnes novada vidusskolā, 29. martā tas notiks Kauguru vidusskolā Jūrmalā, 30. martā – Rīgas Angļu ģimnāzijā, 1. aprīlī – J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā, 4. aprīlī – Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā, 5. aprīlī – Jelgavas Valsts ģimnāzijā, kā arī vēl astoņās Latvijas skolās Jelgavā, Ventspilī un Rīgā.
 • 8.- 12. klašu skolēniem līdz 4. aprīlim ir iespēja piedalīties divos konkursos par Vidusjūras Dienvidu un Austrumu krasta valstu kultūru – "Sīrieša skolēna stāsts" un "Tuvo Austrumu studijas manā dzīvē"
 • 8. aprīlī Rīgā projektu noslēgs augsta līmeņa paneļdiskusija par migrācijas jautājumiem un bēgļu situāciju Latvijā. Pasākumā tiks apkopots projekta laikā paveiktais visos Latvijas reģionos. Diskusiju varēs vērot arī interneta tiešraidē. 


Vairāk informācijas un pieteikšanās uz pasākumiem – Annas Lindes fonda Latvijas tīkla Facebook lapā https://www.facebook.com/annaslindesfondsLV/
Notikumiem iespējams sekot līdzi arī Twitter kontā @annaslindes
Projekta mirkļbirka Twitter un Facebook: #1001Starpkult_LV

Papildus informācija par projektu un Annas Lindes fondu
Projektu finansiāli atbalsta "Annas Lindes fonds starpkultūru dialogam", kas dibināts 2005. gadā ar mērķi sniegt cilvēkiem iespēju strādāt kopā, lai veicinātu starpkultūru dialogu un izveidotu EuroMed reģionu par telpu, kurā valda sadarbība, mobilitāte un miers.
Annas Lindes fonds apvieno aptuveni 4000 organizācijas no 43 valstīm. Tajā darbojas gan nevalstiskās organizācijas, gan universitātes, asociācijas, sabiedriskās iestādes, bezpeļņas organizācijas, pašvaldības un uzņēmumi. Veicinot starpkultūru dialogu Annas Lindes fonds atbalsta iniciatīvas starp EuroMed valstīm kultūras, zinātnes un sociālajā jomā, veicina labāku saprašanos starp cilvēkiem, reliģijām un ticībām, cenšas izskaust stereotipus, ksenofobiju un rasismu un aizstāv cilvēktiesības un demokrātiju.
Kopš 2008. gada Annas Lindes fonda Latvijas biedrorganizāciju tīklu koordinē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Informācija par programmu http://www.annaslindesfonds.lv/.

Pasākumu kalendārs

Kontakti medijiem:
Sintija Lase, komunikācijas speciāliste – 22088990, Sintija.lase[at]gmail.com
Nataļja Gudakovska, projekta koordinatore – 29452445, natasha.gudakovska[at]gmail.com

1 Alžīrija, Ēģipte, Izraēla, Jordānija, Libāna, Sīrija, Mauritānija, Maroka, Tunisija, Palestīniešu pašpārvalde un Turcija