Piesakies ”IMPROVIZĀCIJA MĀCĪBU PROCESĀ” (YES, AND... - Improvisation in the learning process) semināram jauniešu un skolu izglītības sektorā strādājošajiem.

Seminārs norisināsies no 11. līdz 16. decembrim Varšavā, Polijā un tā mērķis ir ieviest improvizāciju kā neformālās izglītības metodi gan formālās, gan neformālās izglītības vidē. Pieteikšanas semināram līdz 4. novembrim.

Seminārs balstās uz pārliecību, ka praktiskā improvizācija ir daudz sarežģītāka izglītības metode kā tikai jautras spēles un uzmundrinošas aktivitātes. Improvizācija iemāca pozitīvi uztvert kļūdas, kas tās padara par svarīgu mācību procesa daļu, kā arī samazina iekšējo nemieru, pastiprina pašvērtējumu un sekmē radošumu.

Seminārs paredzēts jaunatnes jomā strādājošajiem, jauniešu līderiem, pedagogiem, humanitāro priekšmetu, piemēram, valodu, vēstures un literatūras pasniedzējiem (kuri strādā ar 14 līdz 19 gadus veciem skolēniem), kā arī citiem profesionāļiem, kuri strādā ar jauniešiem un kuri ir ieinteresēti apgūt jaunas mācību metodes.

Semināra galvenie mērķi:

  • ieviest praktisko improvizāciju kā neformālās izglītības metodi;
  • izprast improvizācijas pamatprincipus (pieņemšana, pozitīva attieksme pret kļūdām, zinātkāre kā nostāja) un tās saikni ar mācīšanos – parādīt šīs metodes priekšrocības un ietekmi uz mācību procesu;
  • izpētīt veidus, kā šo metodi pielāgot formālajai izglītībai;
  • izpētīt, kā, pielietojot praktisko improvizāciju formālās un neformālās izglītības vidē, uzlabot mācību procesu jauniešiem ar kuriem strādājam.

Kā pieteikties?
Pieteikties semināram iespējams līdz 2018. gada 4. novembrim SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/yes-and-improvisation-in-the-learning-process.7640/

Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem, ar labām angļu valodas zināšanām.

Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsiet paroli un varēsiet aizpildīt pieteikuma anketu.

Visas izmaksas tiks segtas no programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finanšu līdzekļiem, dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28.46 euro apmērā. Ar semināram apstiprinātajiem dalībniekiem tiek noslēgts līgums par dalību pasākumā, pēc līdzfinansējuma segšanas aģentūra iegādājas avio biļetes.

Lai nodrošinātu programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešu programmas aktivitātēs, pēc mācībām dalībnieks apņemas:

  • kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
  • nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
  • sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).

Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu!

Papildu informācija:
Sanda Roze
JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatore
Tālr.: +371 67356289
sanda.roze[at]jaunatne.gov.lv