Piedalies zelta rudens pārgājienā “Laiks doties uz Siguldu!”

1. oktobrī Eiropas jaunatnes informācijas tīkla Eurodesk kampaņas “Time to Move” ietvaros notiks zelta rudens pārgājiens “Laiks doties uz Siguldu!”, ar kuru tiks atklāta šī kampaņa Latvijā.

No plkst. 10:30 līdz 11:00 notiks dalībnieku reģistrācija Siguldā (pie Laimas pulksteņa, pretī dzelzceļa stacijai), uzreiz pēc tās visi dalībnieki kopā ar grupas vadītājiem dosies pārgājienā, pa Siguldu un Gaujas Nacionālā parka teritoriju līdz kempingam “Dainas”.  Plānotais maršruts ir apmēram 11 km garš. Visa tā garumā ir paredzēti 9 kontrolpunkti jeb apskates objekti, par kuriem tiks sniegts gan interesants apraksts, gan uzdoti āķīgi jautājumi.

Noslēguma daļa norisināsies kempingā “Dainas”. Tās ietvaros notiks arī dažādas aktivitātes un radošās darbnīcas, piemēram, būs iespēja izspēlēt lielformāta spēli par iespējām Eiropā, uzzināt gan par jauniešu mobilitātes iespējām, gan par programmu “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, Eurodesk un Eiropas Jaunatnes portālu, gan arī satikt citu valstu jauniešus, kuri šobrīd savu brīvprātīgo darbu veic Siguldā – tā ir lieliska iespēja uzdot viņiem dažādus jautājumus. Treneru pavadībā dalībnieki varēs izmēģināt savus spēkus Slackline lentu trasē. Pasākumā muzicēs Silvestrs Lorencs, Helvijs Kārkliņš un Bruno Lorencs.

Piedalīties īpaši aicināti jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem, darbā ar jaunatni iesaistītie, kā arī citi interesenti, kas vēlas pārbaudīt savas zināšanas, doties pārgājienā un izzināt mobilitātes iespējas Eiropā.

Pasākuma norise plānota no plkst. 10:30 līdz 15:30. Aktuālā informācija par pasākumu, maršrutu un objektiem pieejama Facebook: https://www.facebook.com/events/1684444928540975

Pārgājiens tiek rīkots sadarbībā ar Eurodesk reģionālo koordinatoru Siguldas novada Jaunrades centra Jauniešu iniciatīvu centru “Mērķis” un organizāciju “Fit Nation Latvia”. Dalībai pasākumā var reģistrēties līdz 29. septembrim: http://bit.ly/2cwlHCz

Atgādinām, ka, piedaloties pasākumā, jūs atradīsieties īpaši aizsargājamā dabas teritorijā - Gaujas Nacionālajā parkā! Aicinām saudzēt un cienīt dabas un cilvēku radītās vērtības!

Kampaņas tīmekļa vietne timetomove.eurodesk.eu piedāvā dažādas studiju, brīvprātīgā darba, darba ārzemēs un ceļošanas iespējas. Šajā tīmekļa vietnē ikviens interesents var uzzināt noderīgu informāciju par pasākumiem – tie tiek publicēti interaktīvā Eiropas kartē.

Latvijā kampaņu īsteno Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Tās laikā notiks vēl divi informatīvi pasākumi jauniešiem un jaunatnes jomā strādājošajiem: 8. oktobrī Izglītības un zinātnes ministrijas informācijas centrā no plkst. 14:00 līdz plkst. 16:00 par programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” iespējām notiks informatīvs seminārs pedagogiem; 12. oktobrī Jauniešu galvaspilsētā 2016 – Jelgavā – notiks informatīvs seminārs jauniešiem par viņu mobilitātes iespējām Eiropā. Visi pasākumi notiks bez maksas. Plašāka informācija par semināriem un pieteikšanos publicēta www.jaunatne.gov.lv.

Par Eurodesk
Šobrīd jau vairāk kā 1200 jaunatnes speciālistu strādā Eurodesk tīklā visā Eiropā. Šī tīkla mērķis ir informēt jauniešus par mobilitātes iespējām Eiropā, kā arī veicināt jauniešu aktīvu līdzdarbošanos sabiedriski politiskajā dzīvē. Eurodesk ar savu darbību atbalsta “Erasmus+” programmu, informējot jauniešus par viņu plašajām iespējām. Eurodesk speciālisti vienmēr pārliecinās, lai informācija, kuru viņi izplata, ir aktuāla. Ar Eurodesk reģionālajiem koordinatoriem un informācijas punktiem var iepazīties un saņemt plašāku informāciju tīmekļa vietnē www.eurodesk.eu.  

Papildus informācija:
Marita Kroiča
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Komunikācijas daļas vadītāja
Tālr.nr. 67356257
e-pasts: marita.kroica@jaunatne.gov.lv