Pagarina pieteikšanos bezmaksas profesionālās izglītības programmās

Līdz 30.septembrim pagarināta pieteikšanās profesionālās izglītības iestādēs, kas piedāvā jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem iegūt profesiju viena vai pusotra gada laikā. Mācības ir bez maksas, jauniešiem pieejama ikmēneša stipendija līdz 115 EUR.

Profesionālās izglītības iestādes, kas iesaistījušās Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) īstenotajā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā, 32 Latvijas pilsētās šoruden gatavas uzņemt vairāk nekā 3 300 audzēkņu. Šobrīd aktuālie dati liecina, ka pieteikušies vairāk nekā 2000 jauniešu, lai starp gandrīz 90 piedāvātajām profesijām izraudzītos savējo.

Šīs mācību programmas atšķiras ne vien ar studiju garumu, bet papildu iespējām, kas pieejamas jauniešiem. Atsevišķu programmu apguve paredz iespēju papildus profesijai iegūt nepieciešamo sertifikātu vai apliecību. Tas nozīmē, ka, piemēram, automehāniķi varēs iegūt B kategorijas autovadītāja apliecību, mazumtirdzniecības veikala pārdevējiem, viesmīļiem, bārmeņiem projekts nodrošina sertifikātu darbam ar kases aparātu.

“Mācoties vidusskolā, domāju, ko darīšu tālāk. Vēlējos nekļūdīties un pieņemt tādu lēmu par savu tālāko karjeru, lai atrastu darbu. Manuprāt, vislielākais ieguvums no šādām izglītības programmām, ir tas, ka diezgan agros gados var sākt strādāt un pelnīt,” stāsta Edgars Unzuls, Daugavpils Profesionālās vidusskolas absolvents, kurš tagad pierāda sevi darba vidē, strādājot par lokomotīvju saimniecības tehniķi. “Strādāju uzņēmumā, kurā izgāju mācību praksi. Prakses laikā jau katrs audzēknis cenšas sevi parādīt no vairākām pusēm: kā labu mašīnistu, kā profesionālu darbinieku savam tiešajam vadītājam. Izvēloties, kuriem audzēkņiem piedāvāt palikt, vērtē arī attieksmi pret darbu un sekmes mācību priekšmetos,” piebilst E.Unzuls, kurš jau ieguvis profesionālo kvalifikāciju.

Lai bez maksas apgūtu arodu, jaunietim jābūt vecumā no 17 līdz 29 gadiem, ar vidusskolas vai pamatskolas izglītību. Viņš var būt reģistrējies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieks vai darba meklētājs. Programmā var pieteikties arī tie profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, kuri kvalifikāciju ieguvuši ne agrāk kā gadu pirms mācību uzsākšanas projekta ietvaros. Mācības ir bez maksas, jauniešiem pieejama ikmēneša stipendija līdz 115 EUR.

VIAA sadarbībā ar vairāk nekā 40 profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā no 2014. gada septembra “Jauniešu garantijas” ietvaros īstenos Eiropas Sociālā fonda Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” projektu „Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana garantijas jauniešiem ietvaros”. Plašāka informācija par projektu pieejama www.viaa.gov.lv sadaļā ”VIAA īstenotie projekti”, savukārt aktuāli dati par programmām, kurās turpinās uzņemšana, - www.niid.lv.


Papildu informācija:
Linda Kapustinska,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67854760, 29480589
E-pasts: linda.kapustinska@viaa.gov.lv