Oktobris – “Time to Move” mēnesis jauniešiem visā Eiropā

Lai informētu jauniešus par plašajām iespējām iesaistīties Eiropas projektos, brīvprātīgajā darbā vai pašiem rakstīt un īstenot projektus, Eiropas informācijas tīkls jauniešiem Eurodesk oktobrī visā Eiropā organizē kampaņu “Time to Move”.

“Time to Move” laikā visā Latvijā notiks 17 pasākumu, kas palīdzēs jauniešiem izzināt viņu iespējas līdzdarboties dažādās ES aktivitātēs. Latvijā kampaņu īsteno Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, sadarbojoties ar Eurodesk reģionālajiem koordinatoriem un informācijas punktiem.

Pasākumu kalendārs

Rīgā

2. un 4. oktobrī  plkst. 17.00-20.00, jauniešu centrā “BaMbuss” (Brīvības gatvē 204, Rīgā) - “Time to Vlog”. Organizē “Baltijas Reģionālais fonds”.
Pasākumu laikā jaunieši piedzīvos video ceļojumu “Erasmus+” projektu iespējās, gan pašiem plašāk izzinot iespējas, kuras piedāvā Eiropas Savienība, gan arī pašiem piedaloties video tapšanā. Pasākumos piedalīsies arī YouTube vlogeris, kurš dalīsies savā pieredzē.

6.oktobrī  plkst. 12.00-17.00, jauniešu centrā “BaMbuss” (Brīvības gatvē 204, Rīgā) - “Pastkartes no Eiropas”. Organizē “Baltijas Reģionālais fonds”.
Pasākumā jauniešiem būs iespēja iepazīt mobilitātes iespējas, Eurodesk tīklu un to, cik katra projekta pieredze ir individuāla.


Kurzemē

No 1. līdz 31.oktobrim Kandavas Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā "Nagla" (Zīļu ielā 2, Kandavā), notiks pasākumu cikls "Vēstule Eiropietim", kuru organizē Kandavas Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs.
Visa oktobra laikā jaunatnes centrā notiks dažādi pasākumi jauniešiem – zīmējumu konkursi, ar roku rakstītu vēstuļu rakstīšana, izstāde, pieredzes stāstu pēcpusdiena “Eiropieša nacionālā identitāte”. Plašāka informācija jcnagla.lv.

18. oktobrī plkst.14.30-24.00, Kandavas Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā "Nagla" (Zīļu ielā 2, Kandavā), notiks pasākums "Eiropas vērtību t.a.t.t.o.o." Organizē Kandavas Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs "Nagla".
Pasākumā jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem uzzinās plašāk par savām iespējām Eiropā, gan būs aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs, piemēram, orientēšanās uzdevumā “Uztetovē Eiropu”, ideju darbnīcās un eiropiešu ballītē. Plašāka informācija jcnagla.lv.

No 21. līdz 25. oktobrim Cēres pamatskolā, Vānes pamatskolā, Zemītes kultūras namā, Matkules kultūras namā un Zantes kultūras namā notiks pasākums "Eiropas našķis", kuru organizē Kandavas Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs "Nagla".
Skolēnu brīvlaikā oktobrī Kandavas novadā piecos pagastos norisināsies Eurodesk pasākums "Eiropas našķis". Pasākuma laikā jaunieši izpratīs Eiropas vērtības, iepazīs dažādās Eiropas nacionalitātes un mobilitātes iespējas. Plašāka informācija jcnagla.lv.


Latgalē

5. oktobrī plkst. 12:00-18:00, dabas parkā "Laukezers", Krustpils novada Kūku pagastā notiks pasākums "Time to move - meklējot Eiropu džungļos!”, kuru organizē biedrība "Jēkabpils NVO resursu centrs".
Šis pasākums būs kā jauniešu pārgājiens, kura laikā ietvertas dažādas sportiskas aktivitātes. Pārgājiena laikā trīs apstāšanās vietās dalībniekiem būs iespēja sarunāties ar saviem vienaudžiem, kuri piedzīvojuši “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu iespējas. Tāpat pasākuma laikā jaunieši uzzinās plašāk par Eiropas jaunatnes portālu, programmām “Erasmus+: Jaunatne darbībā” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kā arī Eurodesk iespēju datubāzi.


Vidzemē

22. oktobrī plkst. 15:00.-18:00, Alūksnes disku golfa laukumā ("Mežinieki", Jaunalūksnes pagastā, Alūksnes novadā) notiks pasākums "Time to Move”, kuru organizē Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs.
Pasākuma laikā jaunieši piedalīsies komandu spēlē disku golfa laukumā. Kura komanda ar mazāku metienu skaitu iemetīs visus diskus grozā? Paralēli sporta aktivitātēm jauniešiem būs iespēja uzzināt par mobilitātes iespējām Eiropā. Dalība pasākumā ar iepriekšēju pieteikšanos, rakstot uz jauniesi.abjc@gmail.com līdz 18.10.2019.


Pierīgā

20. oktobrī plkst.11.00-18.00, Ikšķiles novada jauniešu centrā notiks pasākums "Eurodesk sarunu šovs", kuru organizē “Creative Minds for Culture”.
Visas dienas garumā "Time To Move" kampaņas ietvaros  jauniešiem būs iespēja piedalīties šova veidošanā un klātienē uzzināt par dažādām ES iespējām jauniešiem un Eurodesk pakalpojumiem. Pasākumā piedalīsies jaunieši ar saviem pieredzes stāstiem un ikvienam būs iespēja kļūt par daļu no Eurodesk sarunu šova. Detalizēta programma un pieteikuma forma ir pieejama organizatoru mājas lapā: www.mindsforculture.com.


Zemgalē

No 1. līdz 31. oktobrim Jelgavas novada jauniešu centros (Elejas pagastā, Vircavas pagastā un Jaunsvirlaukas pagastā) notiks pasākumi “Jauniešu iespēju pēcpusdiena kopā ar EURODESK”. Pasākuma laikā jaunieši uzzinās par savām plašajām iespējām iesaistīties, kā arī dzirdēs citu jauniešu pieredzes stāstus par saviem iespaidiem pēc dalības “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektos.


“Time to Move” noslēguma pasākums Latvijā
30. oktobrī plkst. 18.00-20.00, Kaņepes Kultūras centrā (Skolas ielā 15, Rīgā), “Eurodesk Dzīvā Bibliotēka”. Organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Plašāka informācija tiks publicēta www.jaunatne.gov.lv.

 

Par kampaņu “Time to Move”
Kampaņa “Time to Move” ir Eiropas informācijas tīkla jauniešiem Eurodesk organizēta akcija, kas ik gadu oktobrī iepazīstina jauniešus ar simtiem iespēju doties uz ārvalstīm un piedalīties starptautiskos projektos, iepazīt Eiropu vai iegūt labu pieredzi nākotnei. Latvijā kampaņu “Time to Move” īsteno JSPA, sadarbojoties ar Eurodesk reģionālajiem koordinatoriem un informatīvajiem punktiem.

Par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru
JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.

JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+: Jaunatne darbībā”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”; Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem Eurodesk, eTwinning, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”. Kopējā summa, kas pieejama JSPA administrēto programmu projektu īstenošanai 2019. gadā ir vairāk nekā 6 miljoni eiro.

 

Papildu informācijai:
Kintija Bulava
Komunikācijas daļas vecākā referente                
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra                
Tālr.: 67356247, e-pasts: kintija.bulava@jaunatne.gov.lv