Noslēdzies trešais starptautiskais Ghetto Games festivāls Ventspilī

Svētdien, 10.augustā, ar iespaidīgām sacensībām veikborda, MTB dirtu un duālā slaloma disciplīnās Ventspils piedzīvojuma parkā, noslēdzas trešais starptautiskais Ghetto Games festivāls Ventspilī. Festivāls šogad trīs dienu garumā teju 20 dažādās ielu kultūras un sporta disciplīnās pulcēja vēl Latvijā nebijuša mēroga šīs jomas dalībnieku. 

Piektdien, festivāla pirmajā dienā, Ventspils skeitparkā norisinājās kvalifikācijas sacensības BMX frīstaila un ekstrēmajā skrituļslidošanā (Nil Janson Inline invitational), kur sestdienas finālos BMX frīstailā uzvaru izcīnīja Igaunijas pārstavis Andreas Lainevuls (Andreas Linovool) un ekstrēmajā skrituļslidošanā - francūzis Romāns Abrate (Roman Abrate). 

Sestdien Ghetto Games festivāls Ventspilī aizvadīja kulminācijas dienu, kuras laikā tā apmeklētāji un dalībnieki varēja vērot teju 20 sporta veidu sacensības. Vērienīgas sacensības norisinājās starptautiskajā ielu basketbola turnīrā, kur finālā uzvaru izcīnīja viena no spēcīgākajām „Ghetto Basket” sezonas ranga komandām „Medsport.lv”. Turnīrā piedalījās komandas no Spānijas, Čehijas, Polijas, Krievijas un Latvijas.

Visplašāk pārstāvētā “Ghetto Games” festivāla disciplīna ar ārvalstu dalībniekiem bija straptautiskās „Ghetto Dance” sacensības ielu dejās, kur cīņa norisinājās “Hip-Hop 3 pret 3” , “House 2 pret 2” un “Popping 1 pret 1” kategorijās. “Hip-Hop 3 pret 3” pirmās vietas ieguvēji bija Rejv Mastaz no Latvijas, “House 2 pret 2” – Afreehouse ar pārstāvjiem no Vācijas un Zviedrijas. Savukārt “Popping 1 pret 1” kategorijā par spēcīgāko dejotāju tika atzīts Sheva no Polijas.

Baltijas mēroga sacensības norisinājās ielu vingrošanas, velo polo, skeitbordā, BMX frīstaila un MTB frīstaila dirtos, tostarp arī pirmo reizi MTB duālajā slalomā. Velo polo Skeitborda PRO klasē pirmo vietu izcīnīja rīdzinieks Miks Grantiņš, kura meistarību skeitbordā šī festivāla ievaros nav spējis pārvarēt neviens. 

Arī ielu vingrošanas disciplīnā norisinājās Baltijas mēroga sacensības – Baltijas “Open” čempionāts ar “Spēka diena” izaicinājumu, kur uzvaru izcīnija Mindaukas Šinkus no Lietuvas. 

Armvrestlinga disciplīnā norisinājās Latvijas kausa ceturtais posms, kur čempiona titulu absolūtajā kategorijā atkārtoti izcīnīja Normunds Tomsons. 

Savukārt, velotriālā norisinājās Latvijas čempionāta ceturtais posms, kur pirmās vietas titulu Elites grupā izcīnīja Marts Martinsons, Ekspertu grupā – Armands Paupers, „Inter” – Ričards Vrakins un iesācēju grupā - Denijs Čače.

„Ghetto Games” ielu florbola, basketbola un futbola turnīros sacentās sezonas labākās ranga komandas. Ielu basketbolā pirmo vietu izcīnija „HyDuc/CLM”, ielu florbolā „Posantre” un ielu futbolā komanda „Who is Yanka”. 

Pirms starptautiskā basketbola turnīra finālspēles, ar iespaidīgu šovu festivālā uzstājās ielu motociklu frīstaila tandēmu komanda „Ghetto Stuntfighters” izpildot vēl neredzētus trikus.

Svētdien, 10.augustā, „Ghetto Games” festivāls noslēdzās ar BMX un MTB frīstaila dirta sacensībām, veikborda un MTB duālā slaloma sacensībām. BMX un MTB frīstaila dirtu disciplīnās pirmās vietas izcīnija Konrāds Szabo (Konrad Szabo) un Jevgēnijs Kurņikovs (Jevgeny Kurnikov).

Veikborda sacensības dalībnieki sacentās Open, sieviešu, junioru un PRO klases kategorijās. Pirmās vietas attiecīgi izcīnīja Mārtiņš Plūme, Santa Vēvere, Mārcis Svarinskis un Dāvis Čeže. Savukārt Best trick un wake skate kategorijā pirmo vietu izcīnīja Valters Ošenieks.

Ar pilnajiem sacensību rezultātiem aicinām iepazīties www.ggfest.com 

Starptautiskais “Ghetto Games festivāls Ventspilī” notiek projekta „Es zinu, Tu to vari!” ietvaros. Lielākā daļa projekta „Es zinu, Tu to vari!” pasākumu būs veltīti jauniešiem, atsevišķi pasākumi paredzēti arī ģimenēm kopā ar bērniem. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta ietvaros no jūlija līdz augustam notiek vairāk kā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas. Par visām projekta aktivitātēm var uzzināt portāla draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/tutovari. Aktivitātes veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs atgādina - veselības saglabāšanas visa mūža garumā pamatā ir cilvēka personīgā atbildība. Ārstēšana un veselības aprūpe cilvēka veselību ietekmē aptuveni pa 20%. Atlikušie 80% ir katra cilvēka personīgi izdarītās izvēles – veselīgs vai neveselīgs dzīvesveids – uzturs, fiziskās aktivitātes vai to neesamība, veselībai kaitīgu vielu lietošana vai izvairīšanā no tām, riskants vai drošs dzīvesveids, sociālie faktori, izglītība u.c. Īpaši būtiski to ir apzināties jau jaunībā un savu dzīvi balstīt uz veselību pozitīvi ietekmējošām izvēlēm.

Sacensības rīko: Ghetto Family, Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrība, Latvijas Futbola federācija, Latvijas Florbola savienība, Monsterparks, Bike Polo Riga,  

Boardside.lv, Kaiya Skimboards, Slackline.lv, Local Boards, Latvijas Downhill asociācija, Latvijas Motosporta federācija, velotriāla klubs Karters, Latvijas Armvrestlinga federācija un klubs Vest.

Atbalsta: Ventspils pilsētas pašvaldība, Veselības ministrija, Slimību profilakses un kontroles centrs, Latvijas Universitāte, Ghetto Burger, Olimpiskais centrs „Ventspils”, Ventspils Piedzīvojumu parks, adidas, Lemmy, Funny, Everest, Mārtiņa Beķereja, Latvijas tautas sporta asociācija, Latvijas sporta federāciju padome, ASV vēstniecība Latvijā, Polijas vēstniecība Latvijā, RE Autoclub, Storent, Būvniecības ABC, Sport 2000, LGK atrakcijas, Papyrus, McĀbols.

Informē: Draugiem.lv, LTV, LTV7, TVNET, Radio Pieci, Sporta avīze, Sportacentrs.com, Forum Cinemas, Ventas Balss un JCDecaux.

 

Papildus informācija:
Mikus Ojers, „Ghetto Games festivāls Ventspilī” organizators
Mob.nr.: +371 28331256; E-pasts: mikus.ojers[at]gmail.com

Informāciju sagatavoja:
Austra Jātniece, „Ghetto Games” preses sekretāre
Mob.nr.: +371 28216966; E-pasts: prese[at]ghettogames.lv